Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankot ajanljatok,...

Melyik bankot ajanljatok, valtani szeretnek?

Figyelt kérdés

Most a Raiffeisennel vagyok, de mar nagyon elegem van belole. Mindig minuszban vagyok, nem is ertem, miert. Ha nincs penz a kartyamon, nem tudok vasarolni, nem hitelkartya, vasaroltam x osszegert a sparba, valaki kartyatartozast utaltak nekem a bankbol, es minuszban vagyok. De az o utalasuk ezres tetel volt, nem ketszaz ft.

Melyik bank jo? Tudom, hogy kartyadij mindenhol van, de ami esetleg olcsobb?



2021. febr. 4. 08:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A számlavezetési díj és egyéb költségek minden banknál nyilvános, előre tudhtó és két kattintással megszerezhető információk (hirdetménynek hívják és a bank honlapján elérhető). A pénz egyébként nem a kártyádon, hanem a számládon van, amihez a kártyával hozzáférsz. A számláról meg nem tűnhet el úgy 1Ft sem, hogy annak ne lenne nyoma a számlatörténetben.

Javaslom, nézz utána, talán be van állítva folyószámlahitel (A-hitel keret) a számládhoz, így mehetsz mínuszba is a vásárlásokkal. Ha pl. túlköltekezel 800Ft-tal, akkor az egyenleged -800 lesz, így ha utalnak neked egy ezrest, akkor a pozitív egyenleged valóban 200Ft lesz. (- 800 + 1000 = 200)


A fent leírtak minden bankra egységesen igazak, így feleslegesen mennél át egy másikhoz, kb. ugyanerre kell számítanod. Inkább át kellene gondolni a pénzügyeidet, mert nem normális dolog, hogy 200 forintokkal kell sakkoznod.

2021. febr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Ezen a problémán a másik bank sem fog segíteni.


Pénzt egyik sem fog neked adni

2021. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Epp azt mondom, hogy nem 200 ftrol van szo, igazabol nem egy nagy osszeg, de most 5ezer az, amit be kell fizetnem.
2021. febr. 4. 08:58
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
lemondasz minden hitelt (hitelkártya, folyószámla hitel), átmész a legolcsóbb csomagba, és nem fog kelleni semmit befizetned pluszban
2021. febr. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy teljesen értem, amit leírtál.

Ha nincs folyószámlahiteled, akkor nem mehetnél mínuszba (csak a konkrétan számlához kapcsolódó összegekkel terhelhetne meg a bank). Hogy jön ide a spáros vásárlás? Milyen tartozást utaltak? (Nem a kártya éves díja lesz az?)

Miért nem egyeztetsz a bankkal, hogy elmagyarázzák, hogy mégis mik ezek, mikor látványosan nem érted?


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak: én az OTP-t javaslom, ha van egy 150.000-es jövedelmed. Smart számlacsomag, díjmentes számlavezetés, kedvező bankkártya éves díj, kedvező utalási költségek.

2021. febr. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván levonták az éves kártyadíjat, az szokott 5ezer körül lenni. És azzal mehet mínuszba.
2021. febr. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%

Erste


Soha semmi bajom nem volt velük.


Ami le volt írva mindig egyértelmű volt és tartották is magukat hozzá.

2021. febr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7: gondolod, hogy a másik 8 nagy bank nem így működik?


Le van írva minden, de a kérdező a saját számla kivonatát nem tudja értelmezni, fogalma nincs, hogy mit miért vonnak tőle, és nem azért, mert titkolja előle a bank, hanem mert NEM olvassa el, ami le van írva

2021. febr. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Elképesztő mennyi félanalfabéta marha van, akinek fogalma sincs, mi miért történik és csak él bele a vakvilágba... Ej gyerekek, de messze vagyunk a tudásalapú társadalomtól. :-(((
2021. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
9: az a durva, hogy diplomás emberek jönnek úgy ki az egyetemről, hogy egy ilyen probéma megoldása meghaladja a képességeiket.
2021. febr. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!