Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az törvényes, hogy az adataim,...

Az törvényes, hogy az adataim, a bankszámlámom az FHB banktól felvásárolta a Takarék bank?

Figyelt kérdés

Nyitottam régebben egy bankszámlát postán, ami FHB bankos volt, és nem használtam, nem foglalkoztam vele.


Az FHB bank egyesült a Takarékszövetkezeti bankkal, így Takarék számla lett belőle. A számlavezetési díj elkezdett gyűlni, mert nem használtam a számlát, ezért a Takarék bank eladta a MediCredit Zrt.-nek a tartozást. A MediCredit Zrt. eladta a KOMLEX FACTOR ZRT.-nek.


Így már 30 ezer Ft. -ot követelnek, mert volt egy bankszámla, amit nem használtam.

Ez így mennyire jogos? Cégek cserélgetik, adják-veszik az adataim? Fizessem be a számlát?


2021. febr. 3. 15:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Fizesd ki igen, mert csak gyűlni fog még jobban a tartozás. Teljesen legális, amit fentebb leírtál.
2021. febr. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyik ügyvéd kedvencei az önérzetes adósok!

:-)

2021. febr. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezt annyira bírom.

Tisztában vagy vele, hogy elmulasztottál valamit.

Nem mondtad le, nem szüntetted meg a számlát.

Tudtad azt is, hogy a számlavezetésnek díja van, és azt is tudtad, hogy nem fizetted ki.

Majd utána megkérdezed , hogy 'Ez így mennyire jogos? Cégek cserélgetik, adják-veszik az adataim? Fizessem be a számlát?'


Nincs akadálya, hogy eladják a tartozásod más cégnek.

Igen, fizesd meg, mert meg fogsz lepődni mennyibe fog kerülni a végrehajtás.

2021. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Megfordítom a kérdést:


"Az törvényes, hogy az adataim, a bankszámlámom az FHB banktól felvásárolta a Takarék bank?


Nyitottam régebben egy bankszámlát postán, ami FHB bankos volt, és nem használtam, nem foglalkoztam vele.... ------ de volt rajta 500 ezer ft.



Az FHB bank egyesült a Takarékszövetkezeti bankkal, így Takarék számla lett belőle... nem használtam a számlát...

Most nem akarják kiadni az 500 ezer ft-ot, mert nem kapták meg az adataimat a másik cégtől.


Na, ez így hogy tetszik??? :D :D


Ugye, ha lett volna pénzed rajta, akkor nem zavart volna, hogy adják-veszik az adataidat... ?


Komolyra fordítva a szót: minden banknak van követeléskezelő céggel szerződése és nyilván arról is tudtál, hogy van számlavezetési díj. SZERZŐDÉST is aláírtál, ahol benne van, hogy ilyen és ilyen esetben ez és ez a követeléskezelő cég jogosult, stb.


Szóval én inkább a helyedben gyorsan befizetném azt az összeget és jól fejbe vágnám magam, hogy milyen drága tanulópénz volt az, hogy megtanuljam: attól, hogy nem foglalkozom valamivel, az még létezik.

Pl. a törvény nem ismerete nem mentesít a következmények alól.


És tényleg jobban teszed, ha igyekszel, mert ha átkerül végrehajtóhoz, akkor már nem 30 ezerrel, hanem akár 60-80 ezerrel is fogsz tartozni: a végrehajtó munkadíja + a kamatok.

2021. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

1 céggel írtam szerződést, nem néggyel. Mi van, ha visszaélnek az adataimmal, ha már ilyeneket is megtesznek?


Egyébként az utcán strihelt egy rámenős hölgy, és rábeszélt a bankszámla nyitásra, mivel most ilyen meg amolyan kedvezmények vannak...


Az értelmes válaszokat köszönöm.

2021. febr. 3. 23:04
 6/8 A kérdező kommentje:

4/5 (ma 16:47)


"Most nem akarják kiadni az 500 ezer ft-ot, mert nem kapták meg az adataimat a másik cégtől.



Na, ez így hogy tetszik??? :D :D"


Nem értem a gondolatmeneted, de egészségedre!

2021. febr. 3. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdezőnek egyik haverját kirúgták a cégétől, ő meg azért reklamál, mert nem írt alá azonnali hatállyal felmondható munkaszerződést.

lol

2021. febr. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

""Most nem akarják kiadni az 500 ezer ft-ot, mert nem kapták meg az adataimat a másik cégtől.


Na, ez így hogy tetszik??? :D :D"



Nem értem a gondolatmeneted, de egészségedre!"


Kérdező, az a gondolatmenete a dolognak, hogy jellemzően azok szoktak felháborodni, akiknek tartozásuk van. Ha az 500 ezer ft kamatát, tegyük fel 30 ezer ft-ot akarnának ugyanezek a cégek odaadni, akkor nem háborodnál fel, hogy adják-veszik az adataidat, hanem örömmel eltennéd, nem érdekelvén, hány cégen ment keresztül.

2021. febr. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!