Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Rokkantsági ellátásra adnak...

Rokkantsági ellátásra adnak lakáshitelt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 30. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2021. jan. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A rokkantsági ellátás, nyugdíj típusú jövedelem.

Ha annak összege, és a te jelenlegi életkorod elfogadható hitelezési szempontból, kaphatsz lakáshitelt.

Az interneten már sok hitelszakértő elérheő, vagy a bankok saját oldalán is kaphatsz személyreszabott ingyenes tájékoztatást, ami nem jár rád nézve semmilyen kötelezettséggel.

Szerintem érdemes ott kérdezened inkább, mint itt.

2021. jan. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Azt elfelejtettem írni az előző válaszomban, hogy az előnyt jelent mindenképp, ha az állapotod, amire az ellátást kapod, véglegesítt a szakertői vélemény alapján.
2021. jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A véglegesítése csak 55 éves kor felett adják meg tehát ez az én esetemben nem releváns.
2021. jan. 31. 10:24
 5/9 anonim válasza:
Az én állapotom véglegesítették, és bőven 55 év alatt vagyok. Ezért nem gondoltam, hogy ez lehet korfüggő.
2021. febr. 1. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A véglegesítés nem kimondottan csak korfüggő. Egészségi állapottól is függ. Engem 38 évesen véglegesítettek.

Az, hogy mennyire vagy hitelképes, függ a rehabilitációs ellátás nagyságától, összegétől, és, hogy mekkora hitelt szeretnél felvenni. Nagyon ne reménykedj, hacsak nem valami nagyon kis összegű hitelben gondolkodsz. A rehab ellátásodból valószínű, hogy nem tudsz havi, legkevesebb 50-60 ezret törleszteni. Még akkor sem, ha dolgozol mellette. A bank ezt nem veszi figyelembe, csak a rehab ellátást.

2021. febr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem rehab ellátást kapok hanem rokkantsági ellátást.
2021. febr. 1. 09:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Az 1-es az okoska. Nézzen már tükörbe, hogy úgy is néz-e ki...
2021. febr. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#7

A bank szempontjából mindegy, hogy milyen ellátást kapsz. Őket ez nem érdekli. Akkor lehet egy kevés esélyed egy alacsonyabb összegű, alacsony törlesztőrészletű hitelre, ha végleges az állapotod. Egyéb esetben elutasítanak, mert lehetségesnek tartják, hogy a következő felülvizsgálatkor kikerülsz a rendszerből, egészségesnek nyilványítanak, és jövedelem nélkül maradsz, ezáltal fizetésképtelen leszel. Akkor lehet még esélyed a hitelre, ha egy, a banki minősítés szerint, megfelelő jövedelemmel rendelkező adóstársat bevonsz az ügyletbe.

2021. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!