Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 2,5 millám van házra/lakásra,...

2,5 millám van házra/lakásra, hitelre mennyiért tudok maximum venni?

Figyelt kérdés

Úgy értem van ez 20 vagy 25 %, amit mindenképp le kell tenni, a többit pedig hitelbe kapod, vagyis utána 10 vagy akárhány éven át törleszted.

Szóval max mennyiért nézzek házat/lakást, amihez elég, ha 2,5millát tudok perpill letenni?

Remélem érthető 😀



2021. jan. 29. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Szorozd meg 4-el. Kb annyiért.
2021. jan. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

10 milliónak a 20 %-a a 2 millió - de ez nem ilyen egyszerű, hogy akkor 10 millióért nézhetsz házat/lakást.

Először is MAX. 80 %-át hitelezi meg a bank, de ha nem jó helyen van, nem elég a fizetésed a hitelre, stb, akkor lényegesen kevesebbet is adhat.

Aztán rengeteg plusz költség van, amit menet közben kell fizetni: ügyvédi díj az adásvételihez, tulajdoni lap lekérése, alapban 4 % vagyonszerzési illeték, költözés - szóval nem lehet fillérre pontosan kiszámolni.

De 10 millió a plafon, amiért nézhetsz.

2021. jan. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Kb 10 millió, de egyébként az önerő figyelembe vétele is sok mindentől függ, ezért egzakt választ nem nagyon lehet mondani. Sztem gyűjts még :)
2021. jan. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, igazából az érdekelt, hogy mennyi is az a %, amit mindenképp le kell tenni, szóval ennyi pénzből mennyiért tudok venni házat/lakást. Nem tudtam pontosan, hogy 20 vagy csak 10-15%.

Köszönöm.

2021. jan. 29. 18:09
 5/9 anonim ***** válasza:
91%

Úgy számolj, hogy a vételár kb. 30 %-a legyen a kezedbe. Ugyanis, ha a bank értékbecslője nem annyira értékeli a házat, mint amennyit az eladó kér érte, akkor máris megint bukta lehet.

Pl. ha az eladó 10 milliót kér a házért, Neked van 2 milliód, de a bank azt mondja, hogy , hogy az a ház csak 9 milliót ér, akkor annak a 80 %-a, amit a bank max hitelezhet, akkor a 9 millió 80 %-a 7 millió 200 ezer, ennyi hitelt kaphatsz. hopp, máris hiányzik 800 ezer ft. Ezért írtam, hogy inkább 30 %-al rendelkezz, minimum.

2021. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már teljesen világosan érthető. 🙂
2021. jan. 29. 18:56
 7/9 anonim ***** válasza:
63%
Szívesen :-) Végre egy normális ember, aki nem kioszt, lekezel, stb, hanem még meg is köszöni. Ilyenkor tényleg örülök, hogy tudtam segíteni - ezért vagyok itt :-)
2021. jan. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%

[link]


Itt nézelődhetsz nyugodtan. Erre elég momentán a pénzed.

2021. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
58%
8-as, azon kívül, hogy jól "belerúgtál", "lesajnáltál" egy totál normális kérdezőt, ráadásul még igazad sincs. igaz, hogy felújítandót, igaz, hogy vidéken, de 2,5 millióért már lehet házat kapni. Nyilván nem öszkomfortosat, de lehet.
2021. jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!