Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan szabaduljunk meg a...

Hogyan szabaduljunk meg a hiteleinktől?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,és a családom nagy bajban van. Rengeteg hitelünk van.


13 millió forint jelzálog van a házunkon,és kb.mellette 5 millió értékben hitelkártyák,személyi kölcsön stb.


Összesen kb.18 millió forint tartozásunk van, a törlesztőrészleteket tudjuk fizetni, de másra alig van pénz :(


Szüleim együtt kb. 360 ezer forintot keresnek. Anyum március óta 4 órában dolgozik a vírus miatt.


Van egy bátyám is aki munkanélküli szintén a covid miatt, így ő sem tud hazaadni...

Én ősszel diák munkáztam, de január óta nincs semmi bevételem nekem sem :(


Amíg anyám 8 órában dolgozott és bátyám sem volt munkanélküli, addig minden rendben volt, de ez a válság nálunk nagyon beütött.


Apa éjjel-nappal dolgozik,hogy kikecmeregjünk ebből az egészből...de hiába :(


Minden "luxusról" lemondtunk már,mégsem érzem, hogy jobb a helyzet.


Hogyan szabadulhatunk meg az adósságtól ??


2021. jan. 22. 23:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

#10: ha most nehezen de tudják fizetni akkor az nem nyerő mert hova mennének hirtelen? Illetve ezek után ki adna nekik hitelt egy új lakásra?


Egy darabig össze kell húzni magukat, szinte kenyéren és vízen élni és sorba előtörleszteni amit csak tudnak. A magas kamatú hitelt kell először, a többire csak a minimumot elég. Ez gondolom a hitelkártya lesz. Aztán sorba jöhet a többi.

Volt egy kis habzsi dőzsi amikor eltapsoltátok a pénzt, hát most itt az ára.

Én szeretek inkább egyenletesen alacsony színvonalon élni. De ki hogy szereti, nem vagyunk egyformák.

2021. jan. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk hasonló volt a helyzet, csak más összegekkel. 9 milliós jelzálog, elherdált pénzek. Eladtuk a lakást, mert ha nem, akkor a bedőlt törlesztő miatt a bank adta volna el és még tartoztunk volna fedél nélküliként. Olyan kevés pénz maradt, hogy újból hitelt kellett felvenni, hogy egy jóval kisebb lakást megvegyünk. Hogy legyen hol lakni. Ez már személyi kölcsön volt, nem jelzálog. Ez is törlesztve lett. Most 5 év leforgását írtam le, a bedőléstől számítva, a hitel régebbi. Mi épp nyomorgunk, de adósság nincs.


Mivel Te még fiatal vagy azt javaslom, hogy lépj le a szülői házból, amint lehet. Oldják meg ők, ők kőltötték el azt a pénzt, nem te. Én kifizettem a sajátjaim helyett. Egy köszönömöt nem kaptam. Nem bánom, hogy megtettem, de mai ésszel már nem vállalnám más elcseszett anyagi döntéseinek a helyrehozását.

2021. jan. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Én megnézném, hogy pontosan milyen hitelek vannak. Ha látom a helyzetet, akkor a legkisebb összegűt megpróbálnám valahogyan lezárni. Akkor már eggyel kevesebb hitelt kellene fizetni. Utána a maradékból megint megnézném, hogy melyiket lehet lezárni, és a felszabaduló pénzből azt is lezárnám. Így haladnék szépen, sorban. Amikor már kezd kicsit könnyebb lenni, akkor a legmagasabb kamatozásút kezdeném el kifizetni, mert az a sarcol benneteket a leginkább.
2021. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a legkisebb összegűt, hanem a legnagyobb kamatu hitelt érdemes előtörleszteni.
2021. jan. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!