Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan szabaduljunk meg a...

Hogyan szabaduljunk meg a hiteleinktől?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok,és a családom nagy bajban van. Rengeteg hitelünk van.


13 millió forint jelzálog van a házunkon,és kb.mellette 5 millió értékben hitelkártyák,személyi kölcsön stb.


Összesen kb.18 millió forint tartozásunk van, a törlesztőrészleteket tudjuk fizetni, de másra alig van pénz :(


Szüleim együtt kb. 360 ezer forintot keresnek. Anyum március óta 4 órában dolgozik a vírus miatt.


Van egy bátyám is aki munkanélküli szintén a covid miatt, így ő sem tud hazaadni...

Én ősszel diák munkáztam, de január óta nincs semmi bevételem nekem sem :(


Amíg anyám 8 órában dolgozott és bátyám sem volt munkanélküli, addig minden rendben volt, de ez a válság nálunk nagyon beütött.


Apa éjjel-nappal dolgozik,hogy kikecmeregjünk ebből az egészből...de hiába :(


Minden "luxusról" lemondtunk már,mégsem érzem, hogy jobb a helyzet.


Hogyan szabadulhatunk meg az adósságtól ??


2021. jan. 22. 23:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Menjen el a bázyád dolgozni. Bármit. Az építőipar továbbra is pörög.
2021. jan. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
A hitelektől meg csak úgy lehet megszabadulni, ha kifizetitek. Lehet gondolkodni adósságrendező hitelen vagy hasonlón, főleg a hitelkártyák miatt, mert azokon irdatlan kamat van.
2021. jan. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

A moratóriummal nem tudtatok/tudtok élni?

Egyébként jó lenne még egy bevételi forrás, bátyád elvállalhatna bármit, még ha csak átmenetileg is, amíg ezt a nehéz időszakot átvészelitek.

2021. jan. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%
A bátyád ideiglenesen elvállal bármit, anyukád is vállalhat valami pluszt, takarítás, idős emberre, gyerekre vigyázás. Szükségtelen dolgaitokat eladni, én pl. jó állapotú könyveket, ruhákat, hangszert adtam el az utóbbi időben.
2021. jan. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Kiadás csökkentés, bevétel növelés és nincs több hitel. Se hitelkártya.

Tudomásul kellene végre vennetek hogy van amire nem jut. Akkor sem ha hitelre meg lehet venni.

2021. jan. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Először is élni kell a moratóriummal, amíg helyrejöttök. Ezért lett kitalálva. Másodszor. A tesód elvállal bármit, anyukád is keres valami mellékest és te is próbálkozz.

Mire helyreáll a rend és újra tud mindenki normálisan dolgozni a családban, már egyenesben lesztek. Ekkor mihamarabbi szabadulás a magasabb kamatú hitelektől (hitelkártya). Majd szép lassan a többitől is és marha gyorsan el kell felejteni a hitelkártyázást, a személyi kölcsönt és minden mást is ilyen pénzügyi kultúrával, ha nem akarjátok mindeneteket elveszíteni.

2021. jan. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
87%

A pazarló életmóddal olyan adósságot vettek a nyakukba, hogy ebből kimászni egy élet alatt sem lehet!

Gondolom, van autó, biztos, hogy van, na azt eladni, meg ami nem létfontosságú.


Ami fontos, TE ne akard ezt a helyzetet megoldani, függetlenedj tőlük, ne engedd, hogy ilyen fiatalon magukkal húzzanak a mocsárba!

2021. jan. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%

Nem tudja függetleníteni magát, mert ha más nem, megörökli a hatalmas tartozást. Nem kéne, hogy addig ez tovább növekedjen a felelőtlen hitelfelvételek miatt.

Persze le lehet mondani az örökségről, de akkor a megszerzett anyagi javak teljes egészéről is le kell. Ez azért érzelmileg nem egyszerű történet.

2021. jan. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Erre volt jó a moratórium, hogy a megszorult családok ideiglenesen enyhítsék a terheiket. Nem tudtatok élni vele?


Adósságrendezés jó dolog, de ismételt hitelbírálat van, tehát ha most éppen nem rózsás a bevételük, akkor nem fognak jó konstrukciót adni.


Egyezkedni kell a bankokkal.

2021. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%
Vagy a szomorú ZS opció: eladni a házat, kifizetni a hitelt, és újrakezdeni..
2021. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!