Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerül a csekk befizet...

Mennyibe kerül a csekk befizetése e-bankon keresztül? Mi az olcsóbb , postán, vagy online fizetni?

Figyelt kérdés
Sokszor olvastam, hogy mennyivel egyszerűbb és olcsóbb, ha e-bankon keresztül fizetem be a csekkeket. Eddig csak annyit tapasztaltam, hogy 4x40ft az SMS , hogy belépjek és a csekkről bevitt adatok alapján online fizetek. Egy ismerős mondta, hogy még ezen felül is kell fizetni . A takarékbanknál vagyok, ha ez számít.Alkalmanként, vagy csekkenként kell fizetni? Mi az olcsóbb a csekk, vagy online?

#csekk #közüzem #Tekerékbank
2021. jan. 20. 11:56
A kérdező szavazást indított:
Csekk
Online
3 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Egyértelműen online.


Egyrészt egy csomó szolgáltató ad némi kedvezményt, ha nem kérsz csekket. Például nálunk az otthoni netet ha csekken fizetném, 320 Ft-tal lenne drágább a havidíj.


Másrészt le kell mondani az sms értesítést. Nem tudom, hogy a Takaréknál van-e mobilalkalmazás vagy netbank, de a legtöbb banknál van. És ott kell intézni mindent, így ott jön az INGYENES értesítés.

2021. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
61%
Nekem kb 50 Ft befizetni alkalmazásból, 500at spórolok a havi díjjal, és nem kell elbaszódnom a postára. Nekem megéri azt az 50ftot.
2021. jan. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Postán költségmentes de időben hosszú


Bankban általában van pár forintos költség.


iCsekk appal ingyenes bankkártyás vásárlás

2021. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A netbank belépéshez küldött smsnek biztos nincs díja.

A csekkfizetés általában a bankoknál átutalásnak számítanak díj szempontjából.


Ha okostelefonra letöltöd a Magyar Posta hivatalos Icsekk alkalmazását azzal kártyás vásárlásként tudod befizetni tehát díjmentesen. Rögtön jön is visszaigazoló e-mail.


Postán is ingyen van mert ott is kártyás vásárlás, csak ott személyesen oda kell menni.

2021. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!