Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek ez jó konstrukció?

Szerintetek ez jó konstrukció?

Figyelt kérdés

15 millió Ft hitelt vettem fel 15 évre, végig fix.

Havi törlesztő 110ezer, összesen 20milliót kell visszafizetni.

4%kamat, a thm 4,2



2021. jan. 17. 16:13
 1/8 A kérdező kommentje:
lakáshitelről van szó
2021. jan. 17. 16:13
 2/8 A kérdező kommentje:

azért merült fel bennem a kérdés, mert a netes kalkulátorok szerint jó, de rokon tegnap mondta hogy neki 3,1% hasonló összegre, de hosszabb futamidőre!

igaz neki nem végig fix

2021. jan. 17. 16:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Végig fixet nem fogsz 4% alatt kapni szerintem úgyhogy jó.
2021. jan. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi a választ


már csak azon gondolkozom hogy volt e értelme végig fixre kérni...


elég jól keresek, asszony is, de mindenki lebeszélt

2021. jan. 17. 17:32
 5/8 anonim ***** válasza:

Elvileg úgy éri meg, hogy 20 évre veszed fel és 10 évre fixálod és a 10 év alatt kifizeted a hitelt.

Így nem érint a kamat növekedés 10 év után.

2021. jan. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#4: Ha úgy látod, hogy kifizettétek volna 10 év alatt is, akkor nem volt értelme, szerintem. Másrészt ha teljes egészében nem is tudtátok volna végtörleszteni, a fennmaradó tőketartozás már nem lett volna olyan magas, hogy különösebb gondot okozzon még egy esetleges kamatemelkedés sem.

Mindazonáltal a 4,2% THM szerintem teljesen jó, nem biztos, hogy olyan sokat nyertetek volna egy rövidebb kamatperiódussal sem, így emiatt már nem kell idegeskedni :)

2021. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 na igen, ezért lett végül a végig fix, mert alig 1 millióval lett volna olcsóbb a 10 év fix...


most meg covid, bele kellett kalkulálni egy esetleges leépítést, így tényleg kevésbé kockázatos

2021. jan. 17. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem rossz az. Saját kalkulátorunkat néztem meg gyorsan, ennél egyetlen "olcsóbb" megoldást találtam végig fix kamattal, az 108 ezer forint lenne, a legtöbb bank ennél drágábban kínál végig fix hitelt. Természetesen rövid kamatperiódussal lehet kisebb a törlesztőrészlet, itt a magasabb törlesztővel a kamatváltozás kockázatának nullázását vásároltad meg...
2021. jan. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!