Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Az OTPDirekt SMS szolgáltatásb...

Az OTPDirekt SMS szolgáltatásban miért a 309400700-s számról kapok SMS-t amikor Vodafone-os vagyok, és eddig a 709400700-s számról kaptam. Ez miért van?

Figyelt kérdés

Vodafone-os vagyok. Eddig 70-es számról jöttek az SMS-ek, egy hete pedig 30-asról. Ez miért van? Tudja valaki?


Köszönöm!



2021. jan. 11. 23:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A +36 30 940 0700 az OTP bank száma: [link]

Lehet, hogy a 70-es szám meghibásodott és ez tartalék, lehet, hogy távközlési szolgáltatót váltottak; nem tudom.

Lehet, hogy olcsóbb nekik egy számot használni, akkor is, ha idegen hálózatba drágább az SMS, mint az ügyfél szolgáltatójához igazodva, többet; ha egyáltalán emiatt esett egybe a te szolgáltatóddal. Jelentős forgalmat generálnak, bőven kaphattak kedvezményt.

De, ezek csak tippek.

Mindenesetre, a Magyar Telekom szerint az OTP száma, emiatt nem kell aggódnod. Ha pedig érdekel, hogy miért van SMS küldő szám változás, megérdeklődheted tőlük.

2021. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy bármi köze lenne ahhoz, hogy az ügyfeleik melyik szolgáltatónál vannak.

Én egyszerűen úgy fogom fel, hogy ők ezt a telefonszámot használják. "Bármilyen tranzakció sms-t innen küldik." - Egy hozzászólás részlete innen: [link]


Talán azt tudom elképzelni, hogy különféle típusú üzenetet különféle számról küldenek, de ennek egyáltalán nem gondolom, hogy bármi köze lenne ahhoz, hogy milyen szolgáltatónál vagy te vagy bárki.

2021. jan. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor OTP-s voltam nekem a 06209400700 számról küldték. Telenoros volt a telefonszámom.

Tehát van összefüggés. Viszont én is arra gondolok, hogy tartalék lehet, hogy valamiért az amiről neked szokták küldeni kiesett, karbantartás miatt vagy hasonló és most erről jött.


Vagy megváltoztatták a rendszert.

2021. jan. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Telekom nagyon ala arazott a tomeges sms kuldesbel a konkurensekre.
2021. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tehát várható a visszaállás? Van itt olyan aki Vodafone-os és 30-as számról kap SMS -t?
2021. jan. 12. 10:56
 6/15 anonim ***** válasza:
Mostanában nem hiszem, mivel nagyon olcsón adja a telekom a tomeges sms-t.
2021. jan. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát akkor a 209400700 és a 709400700 telefonszámok megszűntek?
2021. jan. 12. 13:29
 8/15 anonim ***** válasza:
Ezt csak az otp tufja megmondani. De barmikor hasznalhatnak masik szanit. Miert fontos ez?
2021. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Más indokot nem tudok kitalálni, minthogy a díj miatt aggódsz; eszerint nem olyan számlacsomagod van, amelyikhez korlátlan számú SMS jár, hanem egyenkénti díjat fizetsz.

A konkrét számlacsomagod nem tudhatom, de ahogy nézegettem az OTP honlapján, olyan csomagoknál, ahol mobil hálózattól függő díjkülönbözet van, a Vodafone/UPC mobil hálózatába küldött SMS díja a legalacsonyabb. Olyat nem láttam, hogy az is számítana, hogy milyen hálózatból küldik; az, az OTP gondja, hogy honnan küldve biztosítja ezt. Nem az van, hogy akkor a legolcsóbb az OTP díjazása a Vodafone/UPC mobil hálózatába küldött SMS esetén, ha abból a hálózatból küldik. Az számít, hogy melyikbe küldik, az nem, hogy honnan.

2021. jan. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Amikor OTP-s voltam, bár igaz nem most volt, meg az OTP a hirdetményben meghatározta, hogy SMS a Vodafone hálózatába X ft/db, Telekomba y ft/db, Telenorba Z ft/db.


Arra nem emlékszem melyik volt a legolcsóbb.


Viszont én számot hordoztam az évek során és az OTP-nek ezt nyilván nem jelentettem be. Nem is gondoltam volna, hogy kell, nem is kell.


És amikor már nem Vodafoneos voltam, hanem Telenoros, továbbra is a 0670 kezdetű számról küldte az SMS-eket. Hiszen a telefonszám alapján továbbra is Vodafoneosnak hitte.

Azt a díjat is számlázta az SMS-ekért.

(Ami mondom nem tudom, hogy kedvezőbb vagy kedvezőtlenebb volt-e nekem mintha tudta volna, hogy Telenoros vagyok.)


Viszont kb. 5 éve ott hagytam az OTP-t tehát lehet, hogy ma már máshogy működik.

2021. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!