Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Szerintetek 20 évesen meg éri...

Szerintetek 20 évesen meg éri felvenni a babaváró hitelt?

Figyelt kérdés
A párommal 4 éve vagyunk együtt, ő is 20 éves. Bár fiatalok vagyunk de szeretnénk össze költözni. Albérletbe nem szeretnénk költözni. Pénzünk nincs elegendő hogy házat tudjunk venni, és nem rendelkezünk megfelelő családi háttérrel sem. Tudom mik a feltételei, megfeleltünk mindennek, már csak össze kéne házasodni. Már csak ez hiányozna, de kicsit megilyedtem ettől a gyerek vállalástól, hogy 5 éven belül muszaly lesz. Ha nem akkor komoly összeget kell vissza fizetni. Nem is a hitel hanem a gyerek vállastol riadok vissza. Jelenleg nem szeretnék, pár év múlva fogalmam sincs hogy akarok e, már 26 leszek mire el jönne az ideje. Annyi idősen lehet egyébként sem lenne rossz, de előre az a baj nem tudom hogy mi lesz. Viszont csak így tudunk előre lépni, ha fel vesszük a hitelt. Nem tudom mit csinaljubk.
2021. jan. 4. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Vannak akik korábban is felvennék. Ez rajtatok múlik csak, ha minden jól megy köztetek, van biztos jövőképetek akkor nem rossz ötlet a gyerek válalás sem. Én úgy vagyok vele, ha megfelelő körülményeket megtudom teremteni, akkor megéri.
2021. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

Neked nem éri meg. Annak éri meg, aki akar gyereket.


Meg aki le tudja írni, hogy ijed és muszáj.


És kötve hiszem, hogy lenne 3 év folyamatos munkaviszonyotok.


Amúgy van ismerősöm, akik egy éve felvették, meg a csokot is, vettek egy negyvenmillás házat, most meg válnak. Kva drága móka.

2021. jan. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eszedbe ne jusson felvenni. Egyrészt a leírtak alapján nem éltetek még együtt. Ennyi idősen egy 4 éves párkapcsolat már megsüvegelendő, de baromira nem ugyanaz, mint amikor konkrétan együtt éltek. Ott még azért nagyon meg tud bukni egy kapcsolat, úgyhogy szerintem várjatok legalább az összeköltözés után 1-1,5 évet, hogy megnézzétek, működik-e.

Másrészt a teherbe esés azért nem úgy működik a legtöbb nőnél, hogy kitalálom januárban, hogy gyereket szeretnék, aztán karácsonykor már hárman vagyunk. Elég megnézni csak ezen az oldalon a terhességgel kapcsolatos topikokat, ahol fiatal, egészséges lányok, nők leírják, hogy hónapokig, nem ritkán évekig próbálkoznak, mire végre sikerül teherbe esni.

Én azt javaslom, hogy költözzetek össze, ha látjátok, hogy működik a dolog hosszútávon is, és készen álltok a gyerekvállalásra, akkor kezdjetek el próbálkozni, és amint megvan az első nőgyógyászati lelet arról, hogy terhes vagy, na akkor menjetek és vegyétek fel a babavárót.

2021. jan. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

'Másrészt a teherbe esés azért nem úgy működik a legtöbb nőnél, hogy kitalálom januárban, hogy gyereket szeretnék, aztán karácsonykor már hárman vagyunk. '



De, a csendes többség esetén pont így működik. Csak nézz meg egy olyan kérdést ahol mondjuk az a téma kinek mennyi idő alatt sikerült. A többségnek egy-két hónapon belül.

Ahol a meddőség közeli párok beszélgetnek ott nem ezt látod, nyilván,de az csak a kivétel.

2021. jan. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat en a helyedben nem vennem fel. En is 21 vagyok,bar a parom mar 26, mi is lakasvasarlas celjabol vettuk fel,mert nem kis segitseg az a 10 millio,persze meg igy is kell par ev,hogy meglegyen (fovarosban keresunk hazat,ott igencsak magasak az arak). Viszont nekunk mar utban volt a baba,mar meg is szuletett. Igy tulajdonkeppen nekunk mar "megerte". Viszont ha nem akarsz meg gyereket,hulyeseg felvenni. Persze,lehet addigra megvaltozik a velemenyed,de az sem mindegy,hogy mikor,mert ha pl 3 ev mulva,igenis lehet kifutottok az idobol,mert nem mindenkinek jon ossze egybol. Nekunk pl masfel ev volt. A masik meg,lehet,hogy maradsz ezen az allasponton,es akkor sem akarsz mahd gyereket. Ha 5 even belul nincs meg egy 12 hetes magzatod, akkor egy osszegben ki kell fizetni valami 2 millio ft-ot,illetve a havi torlesztoje es 45rol felugrik 70-80 ezerre.
2021. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Az a baj, hogy nem csak a házasság hiányzik, mindkét fél el kell, hogy múljon 21 éves. Ezen kívül legalább 3 év folyamatos munka jogviszony kell legalább egyikőtöknek, illetve tb jogviszony, gondolom a büntetlen előélettel nincs gond, de a többi az húzósabb. És akkor az emberi része, hogy igaz, hogy 4 éve együtt vagytok, de ezek szerint nem éltek együtt, ami azért elég nagy dolog lenne, ha házasságban, hitelben és gyerekben gondolkodtok, mert ezek egy életre összekötnek Titeket. Sok pár több év együtt élés után jön rá, hogy nem egymáshoz valók, Ti meg beleugranátok egy ilyen dologba, 0 tapasztalattal?


Szóval a válaszom nem, a helyedben semmiképp sem vennék fel hitelt. Először költözzetek össze albérletbe, hogy egyáltalán együtt tudtok-e élni, mennyire viseli meg a kapcsolatotokat a közös háztartás felelőssége. 2022 decemberig fel lehet venni a babavárót, és még az is lehet, hogy meghosszabbítják. Van még idő.

2021. jan. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!