Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás Budapesten most...

Lakásvásárlás Budapesten most vagy később?

Figyelt kérdés
Kétszobás lakást szeretnék vásárolni Budapesten, nagyjából 25 millióból, mely kerületeket ajánlanátok? Illetve érdemes még várni 1-2 évet vele? Lemehetnek még az árak?

2020. dec. 27. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyit fognak lefelé menni, de nem mennek vissza a három évvel ezelőtti -10Ms szintre.


Mindenesetre én legalább a korona végét megvárnám.

2020. dec. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Én nem várnék, ennyi pénzből egy panelt tudsz venni, pl. a X. kerületi Újhegyi lakótelepen, ami ár/értékben elég jó.
2020. dec. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

Lejjebb fognak még menni, nyárig tuti csökkenés/stagnálás lesz.

Viszont 25 millióért 50 négyzetméteres jó minőségű lakást nem igazán fogsz kapni belsőbb kerületekben, még 40-est sem nagyon.

XIII. kerület jó, XIV sem rossz, ahol még nem olyan vészesek az árak. Esetleg VIII. vagy IX. is jó lehet. A többi belvárosi kerületben 7-800eFT/nm2 alatt nem igazán van.

2020. dec. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%
X és XIX kerület lehet esélyes
2020. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a IX. kerület tetszene, kb. egy 25 millióhoz van meg az önerő.
2020. dec. 27. 20:29
 6/7 anonim ***** válasza:
56%
Stagnálás várható. Szerintem még egész nyáron kitart aztán emelkedés. Elképzelhető hogy kemény emelkedés.
2020. dec. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Annyira szeretem, amikor valaki kijelenti, hogy ez lesz. Miért nem lehet oda biggyeszteni elé azt a szót, hogy SZERINTEM ez lesz? Merthogy jós nincs köztünk és szakember is elég kevés, de még a szakemberek is csak jövőbelátó tippet tudnának prognosztizálni, itt még is sokan tényként közlik, hogy biztos bedőlés lesz, biztos csökkenés lesz, biztos növekedés lesz.

Baromi sok összetevős a lakáspiac alakulása és sosem tudni milyen újabb "mentőöveket" dobnak be újra és újra. Én azt mondom ebben a kérdésben VÉLEMÉNYEKET meg lehet hallgatni, de nem lehet készpénznek venni. Magadra hallgass, amikor egy ilyen döntést meghozol, hogy később magadat is hibáztasd, vagy éppen a saját eszedet dicsérd.

Az én véleményem az, hogy ahogy most beállt az ingatlanpiac, úgy ez még így is marad egy darabig. Emiatt még minimális csökkenés talán lesz, aztán stagnálás, majd ahogy az emberek visszaállnak a normál kerékvágásba, úgy újra növekedés indul. De ez csak az én jóslatom.

Ha saját, lakhatási célra vásárolsz lakást, akkor nincs igazán jelentősége. Akkor vegyél, amikor úgy gondolod, hogy szükséged van rá és a pénzed is megvan hozzá.

2020. dec. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!