Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Diákhitel pluszhoz nem kell...

Diákhitel pluszhoz nem kell szülői aláírás/beleegyezés ugye?

Figyelt kérdés
bizonyos okok miatt nem szeretném hogy tudjanak róla, 22 vagyok így nem szükséges semmibe beleegyezniük ugye?
2020. dec. 18. 10:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
18 éves korodtól önálló vagy jogilag.
2020. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen miért kellene bármire is a szüleid aláírása?
2020. dec. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyám! és a felnőtt párkapcsolatok rovatban ugyanezek az emberek kérik ki maguknak, hogy ők már nem gyerekek, 22 évesen nem tini problémáik vannak...


Istene, szülői aláírás :D :D :D :D

2020. dec. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs rá szükség, felnőtt ember vagy, önálló döntésekkel. De engedd meg, hogy megjegyezzem, hogy ha nem tudod elmagyarázni a szüleidnek 22 évesen, hogy miért van rá szükséged úgy, hogy elhiggyék neked, hogy pénzügyileg felelős, okos döntést hoztál, akkor ott van baj.
2020. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

4: hülyeség! Az én szüleim a világ összes hitelét ördögtől valónak fogják fel, és egyetlen szavuk van rá, hogy "tilos".


Mikor felvettem lakáshitelt, akkor én voltam a hülye, bolond, veszélybe sodrom magam, ők ilyet sosem csináltak.


Gond nélkül fizettem vissza futamidő előtt, manapság több mint dupla áron tudnék ugyanolyan lakást venni (mert ugye "nem hitel kell, hanem spórolás").



Szóval nem, attól, hogy a szülők nem értik meg, hogy mire kell a hitel, még lehet, hogy kell! Az sokkal nagyobb probléma, hogy hitelt akar felvenni, de ezen problémázik, hogy a szülei aláírása kell e.


És mindez gondolom egy végzős egyetemistánál, ha 22 évesen még tanul, és hitelt tud felvenni. Na ez az igazi félelmetes gondolat.

2020. dec. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a diákhitelhez nem szükésges a szülő hozzájárulása, ez tény, de van egy dolog, amit jobb, ha mindenki tud ezzel kapcsolatban.


Amennyiben egy hitel bedől, akkor a végrehajtónak joga van az állandó lakcímen olyan ingóságokat lefoglalni, amiről nem bebizonyítható, hogy nem azé, aki tartozik.

Én, mint szülő - akinél a nagykorú gyermekem ugye állandóra be van jelentve - nagyon nem szeretnék egy ilyen helyzetbe belekeveredni, tehát ha nem is közvetlenül, de érintett lehetek az általa felvett hitelekben, ezért örülnék, ha tudnék róla addig, amíg nálam lakik, hogy milyen hiteleket vesz fel.

2020. dec. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6: egy diáknál nagyon nehéz lesz a végrehajtónak arra hivatkozni, hogy az 500 ezres tv-t, meg a hűtőt ő vette magának, neked mint szűlőnek meg nincs semmid...
2020. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 - tök más dolog a tud róla meg az engedélye kell hozzá, amiről a kérdés szól.
2020. dec. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
13.59-es, a diákhitel bedőlhet akkor is, amikor már dolgozik a gyerekem, de én végrehajtót semmilyen okból nem szeretnék a házamban látni és nem kívánnék vele egyezkedni.
2020. dec. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9: akkor jobban jársz, ha most kirakod a gyereked, mert erre addig nincs semmilyen garancia (utána sem sok, nekem is volt olyan végrehajtási ügyem, ahol nagyon tévesen voltam célpont, de ha kicsit kevésbé karakán valaki, akkor a vaddisznó stílusú végrehajtó bedarálja)
2020. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!