Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valakinek van hitele, és...

Ha valakinek van hitele, és ha meghal, akkor a gyerekei öröklik a tartozást a bank felé?

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. Vissza is utasíthatja az egész örökséget.
2020. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
13%
Törvényes első ágon öröklődik. Sajnos a hitel komplikáltabb,mert attól, hogy az örökséget visszautasítod, a hiteltartozás megmarad.
2020. dec. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
2! Mi marad meg?
2020. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
A hiteltartozás megmarad, azt ki kell fizetni.
2020. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A hitelt ugyanúgy visszautasítod, mint a pozitív javakat. Ha mindenki skippeli a végén az államra száll, aki vagy kifizeti, vagy megegyezik valahogy. Tudom, mert nekünk is így volt, miután muter meghalt.
2020. dec. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"A hiteltartozás megmarad, azt ki kell fizetni"

Ha visszautasítod az örökséget, (azt ugye csak egyben lehet) akkor miért maradna meg?

2020. dec. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Nagyvonalakban felvázolom a történetet. A kérdés kiírásánál nem láttam az idegtől. Ma szembesültem a ténnyel, hogy édesanyám az élettársával vett részletre tv-t meg még nemtudom miket, és amikor a hitelt vették fel kaptak vásárló kártyát, vagy nemtudom mit amiről pénzt is tudnak felvenni. Nem fizettik rendessen és már kb 700 e forint tartozásuk van. Szerintem ez évről évre több lessz. Vagyis édesanyámnak mert az ő nevén van. Sajnos úgy hozta az élet, hogy nem tartjuk a kapcsolatot, nem az én hibámból otthagyott mikor még gyerek voltam édesapámmal. Ezt a hitel dolgot is csak véletlenül tudtam meg, hogy összefutottam egy "közös ismerőssel". Mindenképpen kiszeretném kérni majd egy ügyvéd véleményét is, csak addig szeretnék tájékozódni, a magam megnyugtatása érdekében. Még annyit szeretnék kérdezni, hogy van egy kisfiam, ha én lemondok az örögségről akkor az rá száll? Vagy ilyen esetben mi az eljárás?
2020. dec. 14. 19:37
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyamhivatal bevonásával meg lehet oldani. De igen alapból.
2020. dec. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A gyámhivatallal karöltve le tudtok mondani a gyerek nevében is (persze ha 18 alatt van, mert felette maga is megteheti).
2020. dec. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!