Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Bútorozott lakást venni...

Bútorozott lakást venni hitellel, hogyan?

Figyelt kérdés
Még nagyon a tervezgetésnél járunk, de látunk lakásokat, amik egészen jó áron lennének ahhoz képest, hogy minimálisan bútorozva hirdetik őket (általában ágy, szekrények, elektromos gépek). Ez hatalmas segítség lenne nekünk mivel az önerőnkre szükség lesz a hitelhez+ egyéb költségekhez, és épp azon aggódunk, hogy hogyan bútotoznánk be a lakást. Csak azt nem értem, hogy a bankok ilyenkor hogyan járnak el? Nekem elképzelhetetlennek tűnik, hogy úgymond a bútorokkal együtt hiteleznek, gondolom az értékbecslő ilyenkor valahogy felbecsüli azokat is? Vagy teljesen kimarad a hitelből és az eladóval kell megegyezni az árról? Akik részben vagy teljesen bútorozva vettek lakást hogyan történt ez?
2020. dec. 8. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
mi a bútorokkal együtt adtuk el a lakás, a vevő hitelre vásárolta meg. sehol nem szerepeltek a szerződésben a berendezési tárgyak.
2020. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 mondja.


Megalkusztok az árban, a bútor és a gépek pedig "ajándék".

2020. dec. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem bunkózni akarok, inkább megfontolnivalót adni: szerintem ha valaki szinte képtelen az újonnan vett lakás bebútorozására, annak nem szabadna lakást vennie. Nagy valószínűséggel túl nagy terhet vesztek magatokra.
2020. dec. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én képtelen voltam rá, hogy berendezzem, de lakást venni akartam. Megvettem hitelre, mert akkor volt rá lehetőségem, nem akartam elszalasztani. Utána minden karácsonyra megleptem magam valami anyagilag húzósabb darabbal -> hűtő, mosógép stb. Pár év alatt sikerült teljesen berendeznem úgy, ahogy nekem megfelel. Én nem tehernek éreztem, hanem utolsó szalmaszálnak ahhoz, hogy valaha lakáshoz jussak. :)
2020. dec. 9. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A hitel fedezete csak az ingatlan lesz, a bútorok nem tartoznak bele.

Az értékbecslő is csak az ingatlan értékét fogja felbecsülni, a bank ennek alapján dönt majd a hitel maximális összegéről.

2020. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!