Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha valaki hitelt vett fel...

Ha valaki hitelt vett fel lakásvásárláshoz, jogosan érzi úgy hogy onnantól kezdve amit fizetést kap nem az ő pénze, hanem a banké a törlesztő miatt, és a lakás sem az övé hanem az is a banké a jelzálog miatt?

Figyelt kérdés
2020. dec. 8. 10:28
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%
nem
2020. dec. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%
Biztos mindenki máshogy éli ezt meg, de szerintem nem indokolt így érezni. A fizetés egy része valóban a banké, de a lakást jó esetben soha nem szerzi meg. A tartozás minden egyes hónappal csökken, szerintem ez inkább motiváló, mintsem elszomorító.
2020. dec. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
83%

Nem értelek, kérdező. Tehát addig szeretjük a "Bankot", amíg odaadja a pénzét, hogy megvehesd a lakást, de amikor vissza kell fizetni a törlesztőrészletet, akkor már a "csúnya Bank" elveszi azt a pénzt, amiért keményen megdolgoztál?

Igen, ilyen hülyén is fel lehet fogni, de előtte gondolom volt lehetőséged betűről betűre átolvasni a szerződést, amit aláírtál...

2020. dec. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt miért nem érzed, hogy a fizetésed egy része a Tesco-é, és a kaja amit megeszel se a tied, hiszen egy jelentős része a csatornában végzi?


:D

2020. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem én, a párom van így ezzel. Teljesen magába van zuhanva, hogy a létszükségleti dolgokon kívül semmire nem költhetünk, mert minden a banké, csak gyűjteni lehet hogy mihamarabb végtörleszthessünk. A házat is hagyjam békén, ne rendezkedjek be túlságosan, mert az is a banké mert még nincs kifizetve, bármikor elvihetik a fejünk fölül. Egy ideig próbáltam hatni rá hogy ne lássa már ilyen pesszimistán a dolgokat, erre lehurrogott hogy ő nem pesszimista hanem realista, és hogy ő már csak akkor fog megnyugodni ha nem lesz ez a nagy adósság a nyakában. Meg hogy én gondolom rosszul hogy már a sajátunknak tekintem a házat és hogy felelőtlenül költekezem, amikor veszek egy cipőt, mert a régi már lyukas, vagy egy év után most karácsony előtt el szeretnék menni fodrászhoz, meg ilyenek. És ilyenkor mindig előtör belőle ez a világutálat, de én nem érzem úgy hogy ez jogos lenne. Igen, van hitelünk, mint oly sok más embernek, de nem okoz gondot a törlesztés, egy kicsit minden hónapban tudunk félretenni, és szerintem igazán nincsenek nagy igényeim.
2020. dec. 8. 11:23
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, lehet, hogy a párodnak jót tenne, ha beszélne egy pszichológussal.

Az természetes, hogy a hitelnek van egy lelki terhe és, hogy felelősen kell gazdálkodni, de amikor a helyzet szinte maga alá temeti, na, az már nem normális.

2020. dec. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

A párodnak pszichológus kell.


Nem érzem így. A bank adott hitelt, amit fizetek is szépen. Most hogy végre megvan a lakás tudunk többet költeni szórakozásra, extrákra is mert nem kell albérlet mellett spórolni önerőre.

2020. dec. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Teljesen jogosan érzi!


Bankban dolgozom, simán be szoktunk menni hitelezett lakásokba, mert a banké, leülünk tv-t nézni, megesszük a hűtőből a kaját.


Ha hitelt veszel fel, akkor ezzel számolni kell

2020. dec. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez úgy hangzik, hogy nem a hitellel van gond, hanem azzal, hogy túl magas a törlesztő a bevételhez képest. Legalább is erre utal ez, hogy "semmi másra nem költhetünk". Pont ezért van, hogy max a fizetés 50%-ig lehet eladósodni, mert így is van, aki nagyobb lábon akar élni, mint amit megengedhet magának. Na, abba tényleg bele lehet betegedni, de könyörgöm, előre kell gondolkodni. Ha a kiszemelt lakáshoz akkora hitel kell, amit nem tudsz fizetni, akkor bizony lentebb kell adni az igényeket és kisebb vagy régebbi lakást venni...
2020. dec. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
5%

Aki hitelből vesz lakást, az a banktól bérli a lakását, amiért havonta határidőre fizetni kell.

Aki főbérlőtől bérel lakást, azért ugyanúgy havonta fizetni kell.


A két eset között nincs lényegi különbség. Ha a banktól olcsóbb lakást bérelni, akkor a banktól bérlek, ha egy magánembertől olcsóbb bérelni, akkor meg tőle bérlek.


Párodnak ilyen szempontból igaza van. Ameddig a hitel nincs kifizetve az NEM A TE LAKÁSOD. Te ott bérlő vagy.


Ez persze nem jelenti azt, hogy akkor egy fillért se költsél rá vagy másra.

2020. dec. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!