Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hol tudom beváltani a 10ezrese...

Hol tudom beváltani a 10ezreseimet 20ezresekre?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy ne legyen tranzakciós díj.
2020. nov. 16. 17:26
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Úgy sehol. Vagy így vagy úgy de fizetned kell a pénzváltásért. Ha berakod bankszámlára és autómatából kiveszed, akkor is lesz forgalmi költséged.
2020. nov. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

1-es, az automaták sem adnak már egy jó ideje 20 ezreseket.


Kérdező, max postán vagy bankban, de az pénzbe fog kerülni.

2020. nov. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%
Miért nem jó tízezresben az a lóvé?
2020. nov. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem akármelyik közelben lévő boltba ha bemész.

Mindig mindenhol az a probléma, hogy mindenki 20ezressel fizet, és kifogynak a pénzekből.

A felváltást (te adod a nagy címletet, ők a több kicsit) nem szeretik a boltok. A beváltásért (te adsz kisebb címleteket és kérsz egy nagyot) viszont imádni fognak. Próbáld meg! :)


Igaz, azért nagyrészt kisebbekre van szüksége a boltoknak, tehát nem sokra mennek vele, ha 20ezresek helyett 10ezreseik vannak, de egy fokkal mégiscsak jobb.

2020. nov. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha az automaták sem adnak már 20ezrest, akkor hogy lehet hozzájutni? Az utóbbi időben mindig 10eseket kapok csak.
2020. nov. 17. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Díjmentesen (például postán) csak fordítva lehet váltani, azaz kisebb címletre (egy alkalommal legfeljebb 200-ezer Ft-ot, a váltandó címlet 20-ezer és 10-ezer Ft-os lehet, darabszámuk nem haladhatja meg a 10-et; 500 Ft-os - 10-ezer Ft-os címletekre lehet váltani, vegyesen is, de a váltott címletek darabszáma nem haladhatja meg a 30-at).

A bankok általában csak saját ügyfeleik részére nyújtanak váltási lehetőséget (Az MNB által megkövetelt legfeljebb 50 darabig), de a forgalomból kivont bankjegyek azonos címletű érvényes bankjegyekre történő cseréjén kívül, ezt, díj ellenében végzik.


Úgyhogy, díjmentesen a 4. válaszban írt boltos lehetőséggel van módod.


(Nem tudom, melyik ATM-ek nem adnak 20-ezrest. Tegnap délelőtt vettem ki pénzt Erste automatánál; címletezést is választottam, 1000-es, és 5-ezres címletekből legfeljebb 10-10 db-ot lehetett választani, 20-ezres volt még választható, ezek darabszáma külön nincs korlátozva; az az általános korlát van az ATM-jeiknél, hogy egyszerre legfeljebb 40 darab bankjegy kérhető. Nagyrészt 20-ezreseket választottam és kaptam.)

2020. nov. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1000-esekben (100db) és 500-asokban (100db) adta ki a 150 000-et :), máskor mindig 7db 20e-es és 1db 10e-es.
2020. nov. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mennyi lehet a díja egy ilyennek? 20 db 10 ezresről van szó. OTP.
2020. nov. 17. 11:57
 9/10 anonim ***** válasza:

Más banknál vagyok, nem böngészem az ismeretlen OTP oldal kondícióit. Vagy megnézed magadnak, vagy vársz, hogy számodra szerencsés esetben valaki megnézi neked.

Felső határ van, az MNB „Forintbankjegyek és érmék címletváltásának feltételei a hitelintézeteknél és a postánál” rendelkezése alapján „forintbankjegyek címletváltása esetén az ügyfélnek kifizetésre kerülő forintbankjegy névértékének legfeljebb 3%-a”.

2020. nov. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50db-ig díjmentes.
2020. nov. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!