Hitel vagy albérlet?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, hogy igazabol ha egy alberletben elsz ott folyamatosan megy ki a zsebedbol a havi 120 ezer + rezsi es a vegen mondjuk 5 ev utan amikor kikoltozol nem marad belole semmid. Az nem eri meg penzugyileg hisszutavon jobban, hogy az ember hitelt vesz fel amelybol megveszi a lakast ami kb havi 120 ezer lenne ha berbe venne es ahelyett havonta fizeti a hitelt ami valoszinuleg kevesebb 120 ezernel + fizeti a rezsit. Tehát havonta kevesebbet fizet a lakasert es megis az övé marad par ev mulva. Ez valoban járható út vagy csak en gondolom rosszul?

2020. nov. 15. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
12%
helyzetfüggő, és igazából azt hiszem kevesebb helyzetben éri meg a hitel (pláne mostanában, ilyen magas ingatlanáraknál), de Magyarországon a hitel a divat, mint ahogy a fenti értékelésekből is láthatod - aki észérveket sorolt fel, azt lepontozták, aki meg direktbe hasonlítja össze a hitel és a bérlés havi költségét, azt felpontozzák. szerintem egy ilyen döntés elég nagy horderejű ahhoz, hogy ha te magad nem értesz hozzá, akkor szakemberhez, tanácsadóhoz fordulj, és ne a gyakori közönségéhez.
2020. nov. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
86%

"helyzetfüggő"


Igen az. 3 dologtól függ: mennyiért lehet bérelni, mennyiért lehet venni és mennyi a hitel kamata.

Ha 70ezerért lehet bérelni és 100ezret kell kamatra fizetni, akkor erősebb érvek kellenek a vásárlás mellett.

Ha 120 ezerért lehet bérelni, és közben 20 milliós hitelt havi 120 ezres törlesztővel adnak, akkor havi 65ezret fizetsz kamatra.


A 120-ezres törlesztőd 10 évig fix, míg 5-10 év múlva amit most 120-ért bérelsz az biztos, hogy emelkedni fog.


"(pláne mostanában, ilyen magas ingatlanáraknál)"


Azért nincs igazad, mert ha magas az ingatlanár, akkor magas lesz a bérlés is, ezek együtt mozognak. Az ingatlanárat nem az 5 évvel ezelőtti ingatlanárhoz kell nézni, hanem mostani bérleti díjhoz.

Rövidtávon az ingatlanár tud persze csökkenni, míg a bérleti díj inkább stagnálni szokott, tehát ki foghatsz üzletet. De aki 3 éve azért nem vett, mert "drága", és várta, hogy csökkenjen, az jó eséllyel szívott, mert arra az árszintre már csökkenés után se fog visszamenni.

Aki meg most nem vesz, mert jövőre lehet 10%-al olcsóbb lesz, annak lehet, hogy igaza lesz.


"Magyarországon a hitel a divat"


Nem kell a divatot követni, se a divat ellen menni.

Ki kell számolni, hogy mi éri meg és mi nem.

A tény az, hogy lakni kell valahol. Mérlegelni kell a lehetőségeket és felelős döntést hozni.


Saját tapasztalat én 4 éve vettem, és jól jártam vele.

2020. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
35%
Feltaláltad a kanálon a mélyedést.
2020. nov. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
17%

"Saját tapasztalat én 4 éve vettem, és jól jártam vele."


Mondjuk majd kiderül 15-30 év távlatából hogy látod ugyanezt.


Én is így volta az elsővel 15 éve, olcsóbb a hitel, mint az albérlet és kb eddig láttam a folyamatot. A költségeket.amiket addig meg nem kelelt megfizetni egy albérletre, de saját ingatlnra igen, meg csak utána.


Azóta meg önerőből is tudtam ingatlant venni mellette. Teljesen felesleges lett volna akkor felvenni, már így utólag belegondolva. :-)

2020. nov. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!