Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Így el tudok kezdeni dolgozni...

Így el tudok kezdeni dolgozni anélkül hogy levonnák mindenem ?

Figyelt kérdés

Körítés nélkül, a szüleim annak idején a nevemre vettek házat, azaz én vagyok a tulaj, viszont ezt ők nem tudták fizetni. Viszonylag fiatal vagyok, és el akarok kezdeni dolgozni, és az a kérdésem hogy amíg ilyen elbírálás alatt van a ház, illetve azt a 1milliós illetéket sem fizették még ki vagy valami hasonló nem tudom a részleteket, hány %-ot vonnak le a fizetésemből stb ?

Tudom nem egyszerű csak hátha tud erre valaki valamit.



2020. nov. 14. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezz meg egy ügyvédet, mert igen sok minden befolyásolja a helyzetet.


Adott esetben nem kizárt, hogy akkor jössz ki a legjobban, ha eladod, kifizeted a tartozásokat, és ami marad, annak meg örülsz.

2020. nov. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Max 50%. Viszont a nettó munkabérből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét meghaladja.
2020. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen az értelmes válaszokat !!
2020. nov. 14. 19:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Könyvelő is tudhatja erre a válaszokat ha arról van szó, vagy inkább ügyvéd ?
2020. nov. 14. 19:34
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kifejezetten végrehajtási tanácsadót keress.
2020. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A jövedelem-letiltással kapcsolatos szabályokat természetesen tudja egy olyan könyvelő, aki bérszámfejtéssel is foglalkozik.


Ha csak az a kérdés, hogy mennyi vonhatnak a jövedelmedből, akkor azt mondom, hogy jogszabály szerint a nettó béred (kötelező járulékok, adóelőleg levonása után maradó rész az) 33 %-át, ha egy jövedelem-letiltásod van. Ha több van, akkor a letiltás szintén a nettó bér maximum 50 %-ig terjedhet.


De a fentiektől függetlenül, ahogy előttem már írta valaki, a nettó munkabérből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét meghaladja. Öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege jelenleg 28.500 forint.


Hiányoznak nagyon fontos információk Veled és az "annak idején" ügylettel kapcsolatban, ezért én sem tudlak pontos információkkal ellátni.

Kinek a nevére szabták ki annak idején az illetéket? Ha a Te nevedre, akkor kiskorú volták még akkor vagy már nem? Egyáltalán illetékről beszélünk, mert ilyet is írtál: " viszont ezt ők nem tudták fizetni... illetve azt a 1milliós illetéket sem fizették még ki vagy valami hasonló ".

Tehát hitelre vették, amit nem tudtak fizetni és mellette az illetéket sem fizették ki?


Jó lenne tudni, hogy melyik esetben ki a kötelezett. Hitel esetén szinte biztos, hogy a szüleid, de az illetéket illetően már más lehetőség is adott, mivel azt kiszabhatják kiskorúnak is.

2020. nov. 15. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!