Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek? Jelzálog hitel?

Mit tegyek? Jelzálog hitel?

Figyelt kérdés
Adott egy ház amin OTP által felett jelzálog hitel van. Ugyebár a hitel miatt a házra lakásbiztositást kellett kötni. Ha fel mondja a ház tulaj ezt a biztosítást akkor szerződés szegés történik. Akkor a hitelt fel vevő félt meg keresik és szeretnék rajta be hajtani ezt az összeget. Viszont ha ő nem tudja ki fizetni egy összegben a fent maradó hitelt akkor fekete listára kerül és a jelzálog alakú ingatlant el fogják árverezni. Mi van akkor ha a hitelt fel vevő félnek van a néven ingatlan? Ahhoz semmiképpen nem fognak hozzá nyúlni? Vagy hogyan működik ez?

2020. nov. 13. 05:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon fogják megkeresni ilyennel, max ha káresemény történik ahol jelentős anyagi kár keletkezik és kiderül, hogy nem volt már biztosítás fizetve x éve.
2020. nov. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Bárhol köthet lakásbiztosítást a tulaj, erre a banknak nem feltétlenül van rálátása. A banknak azért van ilyen kikötése, hogy ő akkor is viszont lássa a pénzét, ha az ingatlan pl. porig ég.

Ilyen esetben biztosan bekopogtat az ajtón. Nincs olyan, hogy leégett a ház, nincs többé hitel.

Ha megtörténik a baj, akkor előbb-utóbb végrehajtásra kerül a sor és vihetnek mindent, ami a tulajdonos nevén van.

Szerintem az a havi pár ezer forint spórolás nem éri meg a hazárdírozást. Akkorsem, ha már nincs jelzálog hitele az embernek...

2020. nov. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jelzálog alakú ház engem megfogott. Érdekes forma lehet.
2020. nov. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 xswerdy ***** válasza:
a bank csak úgy szokta elfogadni a biztosítást, hogy a biztosító vállalja, hogy értesíti a bankot, ha a biztosítási szerződés megszűnik. Szóval a bank meg fogja tudni, és először fel fog szólítani, hogy mutasd be az új biztosítási szerződésedet, különben felmondják a hitelszerződést. Ha nem igazolod, hogy az új biztosítást megkötötted, akkor bizonyára meg is fog történni a felmondás, és akkor egy összegben esedékes a hátralévő tartozás.
2020. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 xswerdy ***** válasza:

A kérdésed végét viszont nem értem: "Mi van akkor ha a hitelt fel vevő félnek van a néven ingatlan? Ahhoz semmiképpen nem fognak hozzá nyúlni? Vagy hogyan működik ez?" Általában a hitelt felvevő félnek van a nevén ingatlan, amire felveszi a hitelt. Vagy itt szabadfelhasználású jelzáloghitelről van szó? És valaki más engedte meg a hitel felvevőnek, hogy az ingatlanára kerüljön a jelzálog?


Nos alapvetően mindenki teljes vagyonával felel minden tartozásáért. Tehát ha pl. a jelzáloggal terhelt ingatlan értéke nem fedezi a tartozást, akkor az adós más ingatlana is akár végrehajtás alá vonható. Ha tényleg úgy van, hogy a jelzálog más valaki ingatlanán van, és abból kerül kielégítésre a bank követelése, akkor pedig a hitelt felvevő annak az illetőnek fog tartozni, akinek elárverezték a házát.

2020. nov. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Igen ez egy szabad felhasználású jelzálog hitel.

Mondok példát tegyük fel "A"-nak a házára vett fel "K" szabad felhasználású jelzálog hitelt. De "A" most a biztosítást fel akarja mondani mert nincsenek már jóban és most meg akarja ezzel szivatni K-t. Ilyenkor mi a helyzet. Hogyan tudja ezt K meg oldani hogy be járjon ő saját maga rosszul?

2020. nov. 13. 11:17
 7/13 xswerdy ***** válasza:
Meg kellene említeni A-nak, hogy a dolog akár a háza elárverezésével is végződhet. Amúgy ha A csak a hitel miatt kötött biztosítást, akkor azt illendő K-nak fizetni. Az érdekes kérdés, hogy egy biztosító szóba állna-e K-val, hogy biztosítást kössön A ingatlanára, amiben ő se nem tulajdonos, se nem bérlő.
2020. nov. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
De akkor hiába van K-nak ingatlana a tulajdonában ahhoz nem nyúl hozzá a bank igaz?
2020. nov. 13. 11:28
 9/13 anonim ***** válasza:

Uhh, egy kicsit zavaros. Nyilván rólad van szó, miért nem írod normálisan? Már bocs.


Különben ki a tulajdonosa a szóban forgó ingatlannak? Mert ha "K" nem tulajdonos, hogy a viharban tudott rá jelzáloghitelt felvenni?


Amit ki tudtam hámozni:

ha az adós nem fizeti a hitelét a bank többszöri felszólítása ellenére, akkor eladja a tartozást egy követeléskezelőnek. Éppen az OTP-nek van is egy, az OTP faktoring. Na most, közben a hiteltartozás kamatozott erősen. A követeléskezelő is elkezdi zaklatni az adóst, ha sikertelen, eladja a tartozást a végrehajtónak. Akinek jogában áll az adós összes tulajdonáról információt kapni, és lefoglalni. Legyen az ingatlan, autó, végső esetben ingóság. Ezek előtt a NAV-tól lekéri az illető bevételéről szóló információkat, ha van fizetése, akkor annak talán 50 %-a lefoglalható, és az idők végezetéig levonja, merthogy a tartozás valószínűleg a többszörösére duzzadt.

2020. nov. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen rólam van szó. A másik fél pedig egy családtag. Az jelzálog alatti ingatlan tulajdonosa a családtagom. A hitel az enyém. Én fizetem is minden hónapban. De a családtagom ennek ellenére is fel akarja mondani a biztosítást ami az ő nevén van.
2020. nov. 13. 11:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!