Adott egy jelzálog hitel?

Figyelt kérdés
3 éve vettem fel egy jelzálog alapú hitelt a szüleim házára. A szüleim el váltak, és most hogy én el akarom adni a saját házam (semmi köze a hitelnek hozzá) apám ügyvéddel és bírósággal fenyeget hogy ha el adom a saját házam akkor le kell vennem a jelzálog hitelt az ő és anyum házáról(kettőjük néven van). Nincs elmaradásom a hitelel és fizetem is mindig pontosan. Van bármilyen törvény erre hogy így ezek után le kell vennem az ő házáról? Ha esetleg bíróságra vinné a dolgot akkor mennyi esélyem van nekem nyerni?

2020. okt. 23. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
bocs, de ha eladod a saját hézadat, akkor nem tudnád kifizetni a jelzáloghitelt? Szerintem lényegesen korrektebb lenne...
2020. okt. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Szüleid elváltak, lehet, hogy ők is el akarnák adni a házat, de ott van rajta a jelzáloghitel, ami nem is az övék - nyilván így sokkal nehezebb lenne eladni.
2020. okt. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem eladni akarják. Szó szerint apám ki akar engem semmizni és készíteni. Van öcsémmel egy közös szőlő is és azt is ki találták hogy ajándékozzam csak úgy öcsémnek hogy nekem semmim ne legyen.
2020. okt. 23. 20:05
 4/13 A kérdező kommentje:
És ha el adom a házam abból másikat fogok venni nem egy hitelt ki fizetni hogy az utcára kerüljek. És a kérdésem nem ez volt. Ha nem tudsz hozzá szólni olyat ami a kérdés akkor inkább ne tedd
2020. okt. 23. 20:06
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Felvettel a szüleid házára hitelt? Annyira rendesek voltak hogy ezt engedték... Az a minimum hogy kifizetés szépen...
2020. okt. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
28%

"Van bármilyen törvény erre hogy így ezek után le kell vennem az ő házáról?"


A kérdésre válaszolok: NINCS.


Ha fizeted rendesen, nincs elmaradásod, én, mint szülő nem pattognék. Akkor várnám csak el, ha el akarnám adni az ingatlant. De talán ez is megoldható úgy, hogy ráterhelik a szülők háza helyett már a Tiedre a jelzálogjogot. Mindent lehet, csak akarni kell...

2020. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6. válaszoló. Köszönöm szépen a válaszod. Fizetem rendesen, nincs elmaradás. Nem akarják el adni az ingatlant. Csak apám így akar sajnos ki semmizni mert mióta el váltak és mint külön elő akinek van külön családja nem úgy ugráló neki ahogy ő fütyül és ez miatt akarja ezt az egészet.
2020. okt. 24. 06:16
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

6-os válaszoló vagyok: Szívesen. Minden más, ellentmondó információ valótlan. Az apáddal is ezt fogja az ügyvéd közölni. Mármint azt, hogy nincs olyanra kötelező jogszabály, amivel az apád fenyeget Téged.

Az más lapra tartozik, ha egyéb más megoldási lehetőséget mégis javasol neki az ügyvéd. Például azt, amit már előzőleg is megemlítettem, hogy egyezzen meg Veled abban, hogy a hitel fedezetéül szolgáló ingatlan változzon meg. Ezt nélküled nem tudja intézni, hiszen a bank felé az adós Te vagy, a biztosítékul most szolgáló ingatlannal kapcsolatban pedig ők is beleegyeztek abba, hogy fedezetül szolgáljon, amikor a hitelfelvétel megtörtént. Az, hogy most ez neki mégsem tetszik, és kihátrálna belőle, csak egy dolog.

Most őszintén? Melyik gerinces ember csinál segget a szájából? Apukád úgy látszik, elkezdené...:)

2020. okt. 25. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ő el. Egy gerinctelen senkinek tartom. Egyéb okok miatt is, mivel nem ez az első olyan húzása amivel engem tönkre akar tenni, meg bemnuvyy ugrálók ahogy ő fütyül..
2020. okt. 26. 20:19
 10/13 anonim ***** válasza:

"mivel nem ez az első olyan húzása amivel engem tönkre akar tenni,"


Nem ismerem az apádat és nem is ez a lényeg..

A lényeg: FELVETTÉL EGY HITELT A SZÜLEID HÁZÁRA, amibe ők beleegyeztek. meg is tagadhatták volna, ugyanis amíg ők élnek, az nem a Te jogos jussod - bármikor eladhatnák, Neked meg nem maradna semmi belőle. Tehát ha felvettél erre egy hitelt és azt kérik, fizesd vissza, akkor az miért is a tönkretételed? Ráadásul Te eladsz egy olyan lakást, amit gondolom ebből a hitelből vettél, ami miatt jelzálog van a házukon. Az az Ő tulajdonuk.

Tehát úgy tűnik, neked lehetőséged lenne visszafizetni a gitelt, mégsem teszed. Akkor nem értem, miért Ő tesz tönkre Téged?

2020. okt. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!