Adóstárs lehetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Fél éve vagyok egy cégnél, sajnos pénzre van szükségem.

Édes anyám Felajánlotta hogy segít felvenni (10 éve van ugyanazon a helyen)

Viszont megkért hogy legyek adós társ (persze!).

Adóstársként kell munkáltatói igazolás/számít hogy csak fél éve vagyok itt?

22 vagyok.


Nem sok, csak 800e ről van szó.

1 évre vennénk fel!


2020. nov. 7. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
35%

" Nem sok, csak 800e ről van szó"....

Csak??? Még sincs ennyi pénzed, hitelt akarsz felvenni ember!

2020. nov. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Beszakadt a tetőnk ember..


Mi mást csináljunk?

2020. nov. 8. 00:16
 3/8 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk ne azt írd, hogy csak 800 ezerre van szükséged... "csak"
2020. nov. 8. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

1.- nem értem, hogy ha beszakadt a tetőtök, akkor miért nem édesanyád veszi fel a hitelt, miért "Neked segít" felvenni? Talán máshol élsz? Nem a saját, közös házban lévő tetőtökről van szó?

2.- nem tudjuk, édesanyádnak mennyi a jövedelme, így azt sem tudjuk, kaphat-e egyáltalán hitelt?

3.- nem tudjuk, Neked mennyi a jövedelmed?

4.- "csak" 800 ezer ft , 1 évre - akkor azt ugye tudod, hogy az havi kb. 80 ezer ft-ot jelent? Ilyen jó fizetésetek van, hogy havi 60 ezret vidáman kipengetnétek? Nem kekeckedésből mondom, hanem azért, mert hitelfelvételkor a fizetés max 50 %-a terhelhető, tehát ha édesanyád veszi fel a hitelt és Ő fizetbé, akkor min, nettó 160-170 ezret kellene, hogy keressen...Bár ilyen alacsony fizetésnél nem is fogják 50 %-ra terhelni.


És igen, lehetsz adóstárs, ami azt jelenti, hogy ha édesanyád nem tud fizetni, akkor Neked kell az egészet kifizetned.

2020. nov. 8. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nettó 220e a fizetésem.

Az övé 180e.

2020. nov. 8. 11:18
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

4-es vagyok:bár azt kérdezted, hogy adóstárs lehetsz-e, de ha 220 ezres a fieztésed, és fél éves a munkaviszonyod, akkor egy másfajta hitel is jó lehet neked, ezt szinte azonnal meg is kaphatod, ahogy bemész a bankba: ez pedig a folyószámlahitel.

Ha fél éve bankszámlára kapod a fizetésed - ez nem derült ki - akkor a számlavezető bankodhoz bemész és kérhetsz folyószámlahitelt. pl. OTP


"Az Ön hitelkerete a fizetési számlájára érkező jövedelmének egyszerese, kétszerese vagy háromszorosa lehet:


Egyszerese: ha legalább 3 hónapja vezeti nálunk a fizetési számláját, és ugyanennyi ideje erre a fizetési számlára érkezik a jövedelme.

Kétszerese: ha legalább 6 hónapja vezeti nálunk a fizetési számláját, és legalább 3 hónapja erre a fizetési számlára érkezik a jövedelme.

Háromszorosa: ha legalább 12 hónapja vezeti nálunk a fizetési számláját, és legalább 6 hónapja erre a fizetési számlára érkezik a jövedelme."


Ha 1 éve vezeted ott a számlát és 6 hónapja dolgozol, akkor szinte szó nélkül, minden nélkül adnak 660 ezer ft-os hitelkeretet.

Egyetlen feltétele van csak: folyamatosan munkabérnek kell érkeznie a számlára.


De szerintem a személyi kölcsönt is megadnák, minden további nélkül - de ott már lehet, hogy kell munkáltatói.

2020. nov. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
79%

Itt pl. el tudod olvasni az OTP folyószámlahitel feltételeit, mentét, stb.

[link]

2020. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem a hitelkeretet javasolnám... Ördögi kör sose fizeti vissza
2020. nov. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!