Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan számolják ki a diákhite...

Hogyan számolják ki a diákhitel adott évi törlesztőrészletét?

Figyelt kérdés
Ma kaptam kézhez az értesítést a 2008-as részletemről. Majdnem hanyattestem... Nem értem miért olyan sok. Azt tudom, hogy két év elteltével a bérem alapján számolják ki, de sehogy sem stimmel. A bruttó bért veszik alapul és annak a 6%-a (bár még úgy is sok az összeg)? Melyik évi bért veszik alapul? Az ideit/tavalyit?
2007. dec. 17. 13:15
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A hitelt felvevőknek a kölcsön és a kamat összegét kell visszafizetnie. A tartozás két részből áll: a tőketartozásból és az ügyleti kamatból. Az adott évben meg nem fizetett kamatot évente egyszer, december 31-én tőkésítjük.


A Diákhitel törlesztési rendszerét úgy alakították ki, hogy a hitelt felvevők anyagi lehetőségeikhez igazodva, jövedelemarányosan törleszthessenek.



A törlesztési kötelezettség kezdetének évében és az azt követő évben a kötelező törlesztő részletet a minimálbér alapján határozzuk meg. Az ebben az időszakban fizetendő összeg az előző évben október 31-én érvényes minimálbér 6 százaléka.


A törlesztés harmadik évétől kezdve a törlesztő részlet kiszámításának alapja a két évvel azelőtti jövedelem. Aki jövedelemarányosan törleszt, annak 2007-ben a 2005-ös éves jövedelem 6 százalékának 1/12-ed részét kell havonta fizetni.


Mivel a törlesztő részlet nagysága minden évben változhat, a következő évben esedékes havi összegekről minden év december 15-ig hivatalos levélben értesítjük.

A jövedelemarányos törlesztés esetében a törlesztő részlet megállapításához szükséges jövedelemadatokat az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal szolgáltatja a Diákhitel Központnak.


Forrás: [link]

2007. dec. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!