Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen költségekkel jár egy...

Milyen költségekkel jár egy olcsóbb lakás vásárlása, mert a jelenlegi részleteit nem bírjuk fizetni?

Figyelt kérdés

A jelenlegi lakás kb. 8,5 m-t ér, 30 évre vettünk fel 5,5 m-t, ami jelenleg már kb. 7 m-nál tart (svájci frank alapú). Fél éves kamatperiódusú, jelenleg 60 e ft -ot fizetünk februárig. Még bírjuk, de nehezen. Időben szeretnénk cselekedni, csak nem tudjuk, hogy milyen költségekkel jár a jelenlegi eladása és egy olcsóbb megvétele. Hónap végére alig marad pénzünk (gyed+1 fizetés), így elképzelni sem tudom, hogy hogy fzetnénk ki az ügyvédtől kezdve mindenkit. Kellene újra illetékelni is? Mennyinek kellene lennie a két lakás közötti árkülönbözetnek, hogy ki tudjunk fizetni mindent? Vagy előre kell fizetni?

Köszi, ha tudtok segíteni!!!


2010. aug. 8. 16:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha eladod a jelenlegi lakásod,akkor talán marad annyi,amennyibe az előtörlesztésért felszámított összeg és az új lakás közjegzői stb. költsége kerül. De honnan veszel saját erőt,és miből veszed meg az új lakást? A jelenlegi jövedelmetek alapján kaphattok-e valamelyik banktól hitelt? Ma már ez elég nehéz.
2010. aug. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! De most meg már egyáltalán nem értem. Hitel már van, megkaptuk, fizetjük is a részleteit, 2 éve. Nem lehet a hitelt átvinni olcsóbb lakásra??
2010. aug. 8. 17:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem lehet. A hitellel együtt tudjátok eladni a lakást, úgy hogy annyival kevesebbet kaptok érte amennyi visszavan.
2010. aug. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hmmm... Szuper.. Akkor beszo**tuk. Köszi azért az infót.
2010. aug. 8. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Dehogy... Így tehermentesültök, lesz valamennyi pénzetek, és új hitelt vehettek fel az új lakáshoz.
2010. aug. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

vagyis ha mázlitok van elmegy a lakás 8,5-ért, marad 1,5 millátok...abból mit akartok venni? hírlapos standot?



kérjetek a banktól átütemezést, azzal talán ideglenesen jobban jártok, de kérdezzetek meg egy hiteltanácsadót, mit ajánlana

2010. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy nem fognak új hitelt kapni. Legjobb esetben kb. 500ezer Ft-juk marad (de inkább annyi se) miután mindent kitisztáztak (előtörlesztés díja, földhivatal, az új lakásnál: ügyvédi díj, földhivatal, hitelbírálati díj, folyósítási jutalék, közjegyzői díj). Tehát az a pénz, ami végül kp-ben maradna, azaz ami az önerőt jelentené, az kb. 2-300ezer Ft lenne. Ennyi pénz meg messze nem elég. Most már a lakás 30-40%-ának meg kell lenni önerőben, főleg ha az egyik adós gyed-en van.


Sajnos most már a csere nem lehetséges. Viszont, azt még mindig megtehetitek, hogy odaköltöztök egyikőtök szüleihez 1-2 évre, ezt a lakást meg kiadjátok albérletbe. Így csökkennének jócskán a havi költségek és tudnátok félretenni. Ha sikerül 1-2 milliót összeszedni akkor már menni fog a lakáscsere. Ráadásul addigra te is vissza tudsz menni dolgozni, úgyhogy az is lehet, hogy bírni fogjátok a jelenlegit is fizetni.


De még az is megoldás lehet, hogyha albérletbe mentek és ti is kiadjátok a lakásotokat. Akkor ugye ti is kaptok albérleti díjat, amiből ki tudjátok a hitel egy részét fizetni. Arra kell figyelni, hogy a hiteltörlesztőből megmaradt rész (tehát amit nem fedezett a lakásbérbeadásból származó pénz) és az általatok fizetett albérleti díj együtt ne legyen 60ezer Ft. Így akkor összességében kevesebb lesz a havi kiadásotok és még meg is marad a lakás. Hú ezt most bonyolultan írtam le, de remélem érthető.

2010. aug. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Ja, a hírlapos standon a férjem jót röhögött.. :D

Az a helyzet, hogy az ő szülei szívesen látnának minket, de pici a lakás, az én szüleim meg 200m2-en élnek, de ott meg nemkívánatosak vagyunk, hiába az imádott unoka. Már napok óta emiatt bőgök. Pedig alsóhangon 70 ezerrel lennénk bentebb (albérleti díj+rezsi). És az a nagy helyzet, hogy 4.-en lakunk, én még egy terhességet nem csinálok így végig (nincs lift) + az egy éves gyerkőcünk is igen jó súlyban van-12 kg. Azonkívül a lakók cigifüstje a mi lakásunkba száll, ezért éjfélig kb. 10 percenként nyitom-csukom, mert amúgy meg irtó meleg van, nyugati fekvés, felső szint. És ami rémálmaim netovábbja, megjelent egy hatalmas, legalább 5-6 centis bogár a f.szobában( a férjem még nem tudta becserkészni, én meg már kész idegroncs vagyok), így 3 napja egy vödörbe pisilek, amit a franciaerkélyen tartunk- naponta 1x azért kiöntöm :S. Végre van haszna annak a kilépőnek.

Szóval az a nagy helyzet, hogy akkor lehet, hogy albérletbe megyünk kertes házba/házrészbe, mert ha ugyanúgy is állunk majd anyagilag, legalább nem itt fogunk lakni, hanem kiadjuk. És ez eszembe sem jutott volna, szóval nagyon köszi!!!!!! Eladni most sehogy sem érdemes, már világos a dolog, sajnos.

Bocsi a sok részletért, de jólesett leírni..

2010. aug. 8. 23:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Az albérlet tényleg jó ötlet! Az lenne a legjobb ha pár évig összehúznátok magatokat, és egy pici, mondjuk másfél szobás lakást vennétek ki... Akkor abból ami marad a tietek bérbeadása után, fizethetitek a kölcsönt, aztán ha kevés marad már, akkor eladhatjátok a lakást, és új kölcsönt vehettek fel(csak most kevesebbet, hogy ne legyen megint gond).

Amúgy nyilván nincs közöm hozzá, de ilyen helyzetben szerintem ne vállalj még egy babát.. Mindannyiótoknak rosszabb lenne, anyagilag mindenképp.. Majd ha rendbe jöttök, ti is jobban örültök neki:)

2010. aug. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a válaszod! Babát akkor is vállalnánk, ha ennél is kevesebb pénzünk lenne, mert neki mindent megveszünk, mi meg elvagyunk hús, meg vadiúj, drága ruhák és nyaralás nélkül is. Sőt, szeptembertől újra tanulok, hogy aztán egyéni vállalkozó lehessek és jóóóóó gazdag ;)

De szerintem ez az albérlet -dolog lesz tényleg a megoldás,mert nem bírom megszokni a bérházat. Így nem lakásba mennénk, hanem házba, max. házrészbe. Köszi mégegyszer mindenkinek! :) Ja, és a hitel átütemezéséről már kérdezősködtem, az is plusz megoldás lehetne, csak akkor mindenféle díjat meg mittudommégmit hozzácsapnak a hitelhez, és pillanantnyilag (pár évre)jobb lenne a helyzet, de utána meg rosszabb. Szóval ezen még gondolkodunk.

2010. aug. 9. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!