Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Babaváró lehet önerő házvásárl...

Babaváró lehet önerő házvásárlásnál?

Figyelt kérdés

Sajnos a vírus a mi terveinket is keresztül húzta, nem lesz elég önerőnk vásárlásra, de áprilisban ki kell költöznünk jelenlegi albérletünkből.

Ingatlanosunk szerint a csok önmagában nem is, de mellé a babaváró elég önerőnek. A vételárat tehát a 10milliós babaváró, valamint a már megszületett gyerekeink után igényelt csok (2,2M+15M kedvezményes hitel) tenné ki. Tudom, hogy a babaváróhoz három gyereket kell "beígérni", de eszünkbe sem jutna a meglévő három mellé még hármat bevállalni, tehát vállalnánk a visszafizetést. Egy negyedikről viszont már ezelőtt is beszéltünk, szóval még egy baba amúgy sincs kizárva. Ebben az esetben elvileg a törlesztő 47ezerről felcsúszna 80ezerre, de az ingatlanos szerint még így is jobban járnánk, mintha egyéb hitelt vennénk fel a babaváró helyett a házhoz. Tehát a lakástörlesztő 5évig 65+47ezer, aztán pedig 65+80ezer lenne. 20 éves futamidőről beszélek.

Ez így járható út?


2020. okt. 7. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:
A babaváróhoz nem kell beígérni semmit. Felveszitek, és ha nem lesz gyerek, akkor piaci hitellé alakul át. Ahhoz nem tudok hozzászólni, hogy jobban jársz e vele, mint más hitellel. Használhatod önerőnek, de van vmi kiétel, hogy ha az igényléstől számított 3 hónapon belül (?) veszel ingatlant, akkor nem lehet a teljes 10 millió önerő. Tehát érdemes időben felvenni.
2020. okt. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kiegészítem az előzőt.

75%-a használható önerőnek, ha lakáshitelt veszel fel mellé/közvetlen utána.

Illetve, ha nem születik gyermek, akkor tényleg piaci kamatozásávú válik és az addigi kamatot egy összegben be kell fizetned, valamint onnantól kezdve kamatosan fizeted tovább. Piaci kamatozású lesz, tehát nagyobb a kamat mint egy lakáshitel esetében.

Tehát ha nem akarsz gyereket, ne ezt válaszd.

2020. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Beszéltünk a kamatról is az ingatlanossal, arra félre tennénk belőle. Szerinte azért lenne jobb, mert annál fixen tudom, hogy hány évig mennyit fizetek. Lakáshitelnél viszont változhat a törlesztő. Ha én leteszek nekik az asztalra x millió forintot, azt mindenképpen tudniuk kell, hogy babaváróból van?
2020. okt. 12. 09:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!