Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megtudom szerezni bíróság...

Elite man kérdése:

Megtudom szerezni bíróság útján a lakás tulajdon jogát?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem, sajnos nagyot hibáztam.

A lényeg, hogy személyi kölcsönt vettem fel, annak érdekében, hogy nekem és a családnak legyen lakás, de ezzel sajnos különböző módon visszaéltek, egyedül fizetem a személyi kölcsönt, nem akarnak fizetni, és még a lakás tulajdonosa sem vagyok.

A kérdés, hogy bíróság útján lehetne ezt bizonyítani, hogy én egyedül fizetem, közbe semmi tulajdon jogom sincs?



2020. okt. 3. 14:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint szerezhetek e ezáltal tulajdon jogot?
2020. okt. 3. 14:42
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Kinek a nevén van a lakás? Amúgy nem valószínű, ha személyi kölcsönből lett véve, akkor az ingatlannak semmi köze hozzá :(
2020. okt. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy ki fizette, az számít, hogy kinek a nevén van, vagy van-e szerződés arról, hogy te azért fizeted a lakást, hogy x idő vagy x befizetett forint után a tiéd legyen. Ha én elkezdem valaki lakásának a részletét fizetni, attól még nem lesz a lakás az enyém.
2020. okt. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Esélytelennek tűnik.
2020. okt. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Akkor ezt megszivtam, nevelőapám és anyám nevén van a lakás
2020. okt. 3. 18:12
 6/12 xswerdy ***** válasza:
62%

dehogy esélytelen. Létezik olyan fogalom, hogy ingatlannyilvántartáson kívüli tulajdonos. Ez van pl. ha a házastársak közös vagyonból vesznek ingatlant, de az csak az egyik nevére kerül. Vagy ha az egyik fél ingatlanját a házasság alatt a közös vagyonból bővítik, de nem jegyeztetik be ennek megfelelően a tulajdoni hányadok változását. Jellemzően váláskor szokott ez a dolog szerephez jutni, de nem kizárólag.


Tehát ha te vetted fel a hitelt, amiből megvettétek, és a törlesztést is kizárólag te fizetted (meg mondjuk jelentős felújításba se szállt bele más családtag), akkor te vagy a tulajdonos. Ha a többiek ezt nem vitatják, akkor ezt ügyvéd előtt egy megfelelő dokumentumban rögzíthetitek, és ennek megfelelően a földhivatal átvezeti a nevedre az ingatlant.


Ha a másik fél vitatja a dolgot, akkor marad a bírói út. Ekkor természetesen rajtad van a bizonyítási teher, hiszen a kiindulás az, ami az ingatlannyilvántartásban van, ezt akarod megdönteni. De talán nem olyan nehéz a bizonyítás. Ha a vásárlás előtt vetted fel a hitelt, és aztán arról a számládról lett utalva a vételár az eladónak, ahova a személyi kölcsönt folyósították, akkor az a része bizonyítottnak tűnik, hogy a te hiteledből vettétek. A másik bizonyítandó, hogy aztán a törlesztés is kifejezetten és kizárólag a te jövedelmedből történt. Ha a te számládról ment a törlesztés, amire a fizetésed jött, és oda a szüleid nem utaltak pénzt a hitelre, akkor ez is melletted szól. De ha pl. egy háztartásban éltetek (a megvásárolt házban), és a közös megélhetésetek egyéb költségeit a szüleid fizették, akkor már felmerülhet, hogy csak bizonyos arányban a tiéd a ház.


Szóval a megadott információk alapján nem lehet megmondani se azt, hogy igazad van, se azt, hogy ha igazad van, akkor milyen eséllyel tudod megnyerni a pert. De az semmiképpen sem igaz, hogy az ingatlannyilvántartás ne lenne akár bírói úton módosítható.

2020. okt. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 xswerdy ***** válasza:
40%
3: "Ha én elkezdem valaki lakásának a részletét fizetni, attól még nem lesz a lakás az enyém." De adott részben a tiéd lesz. Pl. ha a férjednek/feleségednek volt egy lakása a házasságkötés előttről, majd az általa felvett hitelt egy idő után házasokként közösen fizetitek, akkor bizony tulajdont szerzel az ingatlanában. Ezt el lehet kerülni pl. házassági szerződéssel, de alapesetben ez a helyzet.
2020. okt. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A tulajdoni igényed kielégítésének az érdekében kezdeményezhetsz tulajdoni pert.


Elsődlegesen tisztázni kell, hogy álláspontod és az általad történt teljesítések szerint az ingatlan tekintetében milyen arányban szereztél tulajdoni részarányt.


Adott esetben ha 1/1 – teljes lakás tulajdonjoga a tiéd- a részarányod, úgy a lakás forgalmi értékének – a pertárgy értékének- 6%át kell perilleték gyanánt lerónod a bírósági részére a keresetlevél beadásakor.

Vélelmezem ha hitelképes vagy, úgy a bíróság a jövedelmed alapján nem fog mentesíteni ezen költség megfizetése alól.


A lakás értékének, azaz a pertárgy értékének a meghatározása is kardinális kérdés. Az egyszerűbb és költség kímélőbb út, ha ez „adó és értékbizonyítvány” alapján történik. E körben egyes bíróságok ezt nem fogadják el, hanem szakértő általi megállapítást kérnek. A szakértő díja is magas, amit a felperesnek azaz, neked kell megelőlegezni a perilleték mellett. Amennyiben a pertárgy értéke a 30.000.000,-Ft-ot meghaladja, úgy az már törvényszéki hatáskörbe tartozik, ennek okán kötelező az ügyvédi képviselet, ami a te helyzetedben egyébként is erősen javallott.


A fenti kérdések tisztázása, valamint a költségek megfizetését követően és az ügyvédi megbízás után indulhat a peres eljárás.


Remélem valamelyest tudtam segíteni!

2020. okt. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben sajnos szerintem semmi esélyed, hiszen nem tudod bizonyítani, hogy a személyi kölcsön a lakás megvásárlására lett felvéve. Gondolom semmilyen okirat nem készült erről, csak szóban megegyeztetek. Drága tanulópénz, de soha nem szabad felvenni hitelt másnak, még családtagnak sem.
2020. okt. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Felvetted a személyi kölcsönt úgy, hogy vegyél lakást és nem vagy benne az adásvételi szerződésben? Az adásvételi szerződésben benne van a fizetési mód és, hogy milyen összeg. Odadtad a pénzt a jelnelegi tulajdonosoknak, hogy csináljátok nyugodtan, mad én fizetem tovább egyedül?
2020. okt. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!