Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gyereknek mit érdemes nyitni,...

Gyereknek mit érdemes nyitni, amit oda tudok adni neki 18-20 éves korában?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy létezik babakötvény, meg gyerekeknek szóló dolog, de érdekelne, hogy mit ajánlotok? Minek lenne értelme? Kisebb megtakarításra gondolok, havi 15e Ft 15 éven át.
2020. okt. 2. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben a babakötvény a leginkább célravezető és legjobb választás. Ennél magasabb hozamot csak jókora kockázatvállalással tudsz elérni és/vagy meghaladni, ami esetetekben teljesen felesleges.
2020. okt. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Egy jó biztosítónál kössél rendszeres megtakarítással egybekötött életbiztosítást!
2020. okt. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
5%

Ez nem nagy összeg. Még önerőre sem futná neki.

Én nem nyitnék neki semmiféle számlát, hanem megtanítanám a gyerekem arra, hogyan kell tanulni, dolgozni, pénzt keresni, stb.


Természetesen támogatnám a tanulásban.

2020. okt. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon összeg, nem is lakáscélú, viszont mondjuk továbbtanulásnál jól jöhet neki. Engem senki nem támogatott, és piszok nehezen jutottam oda, ahol vagyok. Ő nevelt gyerek, igyekszem az évek során többet félretenni neki, kezdetben ennyit tudok.
2020. okt. 2. 21:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha az oktatására teszed félre, akkor az nagyon is jó ötlet!
2020. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyértelműen babakötvény. A Te esetedre ez a legideálisabb.

Nem kell megbontani, havonta fizethetsz be rá, kamatozik annyira, hogy legalább az értékét valamennyire megtartja.

Vagy még a 2. hozzászóló válasza...

2020. okt. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3: szerintem sokan örülnének neki, ha 18 éves korukban az ölükbe pottyanna 2,7 milla.

Kedves Kérdező, lehet takarékoskodni a gyerkőcnek, kit érdekel, hogy nevelt, nem nevelt, honnan jött, de szerintem ne úgy nőjön fel, hogy mennyi pénzed lesz kicsikém, mert engem a kutya se támogatott... Tapasztalat. Ráér majd idejében megtudni, hogy van egy kisebb vagyona.

2020. okt. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem fog tudni róla, ez szimplán csak egy kis megtakarítás neki, mert nem tudom, hogy mire eljut oda, mit tudok majd neki nyújtani, illetve addig lesz még több gyerkőc is, ha minden jól megy.
2020. okt. 6. 00:19
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2020. okt. 6. 00:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!