Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Gazda hitelnelt ki örökli?...

Gazda hitelnelt ki örökli? Hogyan lesz tovább?

Figyelt kérdés
A ferjem 10millio forint gazdahitelt vett fel 3 éve ahol én vagyok a kezes,amiből még torlesztve nem lett semmi, mert bizonyos feltételek mellett nincs idokorlat a visszafizetesre. A kérdésem az lenne ha a ferjem a hitel visszafizetése előtt elhunyna, akkor mennyi idő alatt kellene nekem ezt visszafizetni? Mi lehet rá a jelzálog? A ferjem azt mondja h erre nem volt jelzálog. Akkor ez hogy van? En nagyon nem látok bele. Mi van ha nincs annyi pénzem hogy majd egyszer visszafizessem?

2020. okt. 2. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha kezes vagy, akkor aláírtál egy papírt. Azt kellene elolvasni. Innen senki nem tudja neked megmondani, de a kezességvállalás természetesen azt jelenti, hogy vállalod a visszafizetést akkor, amikor a férjed már nem képes rá.
2020. okt. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
ez érdekes, hogy nincs visszafizetési határidő, de alapvetően a hitelt az örökösök öröklik. Ha nincs gyereketek, akkor az te vagy, különben részben te, részben a gyerekek. A hitelt alapvetően az adósnak kell visszafizetnie, akkor is, ha időközben az adósság öröklődött, tehát ez esetben együtt az örökösöknek. A kezes csak végső esetre vállalja a hitelező felé a visszafizetést, de ez esetben is követelheti azt az adóstól utólag.
2020. okt. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!