Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adóstárs feljelentése? Vagy...

Adóstárs feljelentése? Vagy ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A volt vőlegényemmel vettünk egy lakást hitelre, majd szétmentünk, eladta a házat és kifizette a tartozást. Közben én elmentem Győrbe tovább tanulni,akkor kezdődött pont a suli,Debrecenből. Nem volt állandó lakcímem az ő családjához voltam bejelentve. Úgy tudtam lezárult minden, nem is kerestek. Utána már be lettem ott jelentve albérletbe. Majd 4 év múlva visszatértem Debrecenbe a jelenlegi párommal, lakást szerettünk volna venni amikor is kiderült, hogy az a hitel tartozás nem lett rendezve. Megkerestem a volt vőlegényet aki közölte, hogy kevesebbért tudta eladni a házat maradt fenn tartozása, de nem tudtam fizetni. Az évek alatt kb duplája lett a tartozás, ami az én nevemen is van. Kiderült az is, hogy oda mentek a felszólító levelek hozzájuk de ők átirányították az exem nagymamája lakására, aki rendszeresen át is vette ezeket a leveleket. Emiatt nem találtak meg engem. Mert ha visszaküldték volna, akkor nyilván valóan az én ideiglenesen bejelentett címemre ment volna. És ő sem írt volna nekem soha egy sort sem, hogy figyelj már ez meg ez van.

És most van egy csomó tartozás rajtunk, nem tudjuk megvenni a házat amit már le is előlegeztünk. Nagyon dühös vagyok. Fel tudom jelenteni az exemet? Megvannak a befotózott levelek amiket tértivevényesen átvett a nagyi... Vagy ilyenkor mi van?


2020. okt. 1. 11:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer és mindenkorra tanuljuk meg, hogy feljelentést tenni bűncselekmény esetén lehet. Itt még csak jogszerűtlenség sem történt. Az exed egyszerűen egy bugris paraszt, hogy ezt az információt nem közölte veled - de nem is volt kötelessége jogilag, hiszen felnőtt nő vagy, te felelsz a saját pénzügyeidért és jól tudtad, hogy adóstárs vagy, utána kellett volna járnod, hogy le van-e zárva az ügy.
2020. okt. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%

"A volt vőlegényemmel vettünk egy lakást hitelre, majd szétmentünk, eladta a házat és kifizette a tartozást."


Ez nekem így nem kerek.


Ha egy ingatlanra hitelt vesznek fel, akkor azt kizárólag a bank engedélyével lehet eladni, hiszen a bank alapból elidegenítési és terhelési tilalmat jegyeztet be rá. Ha nem tudja úgy eladni a tulaj, hogy maradéktalanul kifizesse a bankot, akkor nem szoktak hozzájárulni az eladáshoz.


Valójában hogy' is volt?

2020. okt. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Rajtad kívül mindenki érti, csak te nem...
2020. okt. 2. 12:36
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Ő is érti, sőt, a kérdés nagyon is jogos. Nem kéne vele cinikusnak lenned, mivel segíteni akar, finoman jelezte, hogy itt valami nagyon nem stimmel. Az ugyanis igaz, a bank nem fog engedni eladni egy ingatlant amgí nem kapta meg a teljes hitelösszeget...
2020. okt. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Mekkora a fennmaradt összeg?
2020. okt. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
2.100.000 maradt fenn, most 4.700.000et kell kifizetni.
2020. okt. 2. 18:39
 17/18 A kérdező kommentje:
Havi 46.000rel kellett volna törlesztenie...
2020. okt. 2. 18:48
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

12-es válaszoló vagyok:


"Valójában hogy' is volt?"


Láthatóan kerülöd a választ, ebből én arra következtetek, hogy most már biztos, nem kerek a történeted. Olyan, amit Te a kérdésedben leírtál, gyakorlatilag nincs.

Ismétlem: Ha az ingatlanon elidegenítési és terhelési tilalom áll fenn, akkor azt eladni nem lehet egészen addig, amíg a jogosult (hitelező), aki bejegyeztette rá, nem törölteti az ingatlan-nyilvántartásból. Az életben nem fogsz olyan bankot találni, aki ezt úgy törölteti és hozzájárul az ingatlan értékesítéséhez, hogy abból nem fedezhető a teljes hitel összege szőrőstül-bőrőstül.

Ilyen módon ingatlan csak úgy értékesíthető, hogy az önálló bírósági végrehajtó a bank kérésére árverésen eladja. Ha van más jogosult is az ingatlanon jelzálogjoggal, akkor ők bekapcsolódhatnak az eljárásba, ha akarnak, és ha a bírósági is fejet bólint rá. Ezt megítélni a bíróságnak csak pár napja van. Ha azt mondja a bíróság, hogy bekapcsolódhatnak az eljárásba a jelzálogjogosultak, akkor ők is várhatnak belőle megtérülést, ha nem engedi, akkor "hoppon" maradnak.


Házat is emlegetsz és lakást is. Ha lakást vettetek hitelre, és az exed valamilyen házat adott el, amiből a lakáshitelt fedezte volna, de nem volt elég rá a pénz, akkor annak a lakásnak még mindig meg kell lennie, hiszen nem azt adta el. Ha Neked a ház és a lakás ebben a történetben ugyanaz, akkor pedig az van, amit fentebb már leírtam. Bank hozzájárulása nélkül nem tudja eladni.


A kérdésem még mindig ugyanaz. Mi is a történet valójában? :)

2020. okt. 3. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!