Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » 22évesen vennétek fel lakáshit...

22évesen vennétek fel lakáshitelt havi (min) 220k netto fizetes mellett?

Figyelt kérdés

A munkahely stabil, fizetés sokszor 320k-t is eléri

Eltartanom nemkell semmit, egyedül élek

Törlesztő 70k lenne max havonta

Nincs káros szenvedélyem, havi 150et eltudok rakni bőven (míg nincs hitel)

Kocsim nincs, önerő nemsok van (1.5m)



2020. szept. 11. 15:28
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Ebbe a létbizonytalanságba? Milliókat felvenni úgy 20-30 évre, hogy azt sem tudom, hogy mi lesz 10 év múlva?


Nem.

2020. szept. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
ilyen körülményekkel amit leírtál, még az is lehet, hogy igen. Attól függ, hogy ez így is marad-e, meg hogy mennyi ideig? Minnél tovább törleszted, annál esélyesebb, hogy idővel nem leszel iylen jó helyzetben (vagy jobban leszel).
2020. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha önerő nem sok van, akkor úgyse ad a bank annyit, amit kéne, tehát kb tárgytalan a kérdés.


Ha van elég önerő, akkor majdnem biztos, hogy vennék fel. Ha most fizetek X-et lakhatásra, és a banki kölcsön is kijön X-ből, akkor a legrosszabb, ami történhet, hogy jön egy válság, beesik az ingatlan ára, a munkám és elveszítem, akkor muszáj eladnom az ingatlant és kifizetni a hitelt.

Így elbuktam a belerakott önerőt, és 0-n vagyok.

Az egyetlen, ami elgondolkodtatna, hogy mennyire közel van egy válás, ami negatívan fog hatni rám. Ha túl közelinek érzem, akkor túl nagy a kockázat.


Ha viszont 5 évig tudom fizetni, akkor jó helyre került a pénzem, akkor is ha utána a fenti bekövetkezik. Akkor legalább a berakott pénz vissza fog jönni és már nullára jöttem ki a dologból.


Én 4 éve ezt megléptem, mert úgy gondoltam, hogy kitart még a konjunktúra pár évig. Ez be is jött. Jól is jártam vele.


Szóval igen van benne kockázat, de időnként kockáztatni kell, anélkül nehéz előre jutni az életben.

2020. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"havi 150et eltudok rakni bőven (míg nincs hitel)"


Tehát most nem bérelt lakásban élsz, hanem.. otthon? Akkor a helyedben maradnék 2-3 évig, esetleg utána vennék fel hitelt.

2020. szept. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Túl fiatal vagy még, nem fog adni a bank. Önerő nélkül pláne nem.
2020. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sértegetni akarlak.


Önerő nélkül?


A jövedelemből mennyi az igazolt?

Az nem játszik, hogy a józsi ad nekem zsebbe 100 000-et!

2020. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, családdal élek még

De oda hétvégente járok csak haza

Igazolt netto jovedelem 220k

De megesik h 320

A hitelt nem 20 30évre vennén fel, max 10

2020. szept. 11. 18:29
 8/8 anonim ***** válasza:
78%
Ha másfél millió az önerőd, akkor legjobb esetben is 6 millió lakáshitelt tud adni a bank, tehát 7.5 millióból kell élhető lakást találnod, fizetned a vagyonszerzési illetéket , stb. Ha 7.5 millióért találsz lakást, akár meg is érheti, egyébként nem.
2020. szept. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!