Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nincs az OTP SZÉP...

Miért nincs az OTP SZÉP kártyán pinkód? Visszaélésekre adhat okot. Pl. az elfogadóhely részéről.

Figyelt kérdés

2020. aug. 27. 21:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Sosem derülne ki, hogy ki használta. A tolvaj csak fizet vele, aláirja a blokkot az én nevemmel, és kész. Az elfogadóhely nem fogja tudni, hogy az nem az én aláírásom!
2020. szept. 2. 12:12
 12/19 anonim ***** válasza:

De ha nem a te aláírásod akkor nem is a te felelősséged.

Miért aggódsz emiatt?

2020. szept. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nekem volt olyan, hogy egy étkezdében fizetni akartam vele elviteles ételt.


A pultos hátravitte a kártyámat, majd visszahozta, és közölte, hogy azt írta ki neki a terminál, hogy tranzakció elutasítva. Ezért kifizettem készpénzben. Aztán másnap (mert ugye csak másnap jelennek meg a tranzakciók...), megnéztem az App-ban az egyenlegemet, akkor láttam, hogy nem lett elutasítva, mert levonta a pénzt. A szerencse az volt, hogy csak az étel árát vonta le, mert akár beüthetett volna nagyobb összeget is ennyi erővel.. Így "csak" kétszer lett kifizetve az ételem...


Én személy szerint jobban szerettem az étkezési jegyet, mert abból annyit adtam oda, amekkora összeget fizetni akartam, nem volt az hogy hátraviszi a terminálhoz és beüt amennyit akar, papírt meg nem ad róla.

2020. szept. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
És valóban nem lehet sem PIN kóddal védeni, sem azt nem lehet beállítani, hogy SMS jöjjön a tranzakciókról, ráadásul még az online felületeken is csak másnap látod a tranzakciót.
2020. szept. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
#13: van telefonos applikáció, ami mutatja az egyenleget és számlatörténetet. A számlatörténetben nem jelenik meg azonnal ha fizetsz vele, de az egyenleg azonnal csökken vele. Így szűrhetőek az ilyen esetek.
2020. szept. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Igen, de csak nagyjából tudom az egyenlegemet, így 1-2 ezer ft nem tűnik fel. Ha meg csökken rögtön az egyenleg, akkor meg nem értem mi a technikai akadálya annak, hogy a tranzakciót is rögtön megjelenítse.
2020. szept. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez ilyen OTP szokás lehet, mert amíg náluk voltam akkor az OTP alkalmazásban pont ugyanez volt, egyenleg azonnal változott amint fizettem a kártyával, de a számlatörténetben volt hogy csak 1 nappal később jelent meg. Mindenesetre applikációban (Money Manager) vezetem a kiadásaim, így az ottani egyenleggel össze tudom vetni a SZÉP Kártya által kijelzett egyenleget.
2020. szept. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Az ilyet biztos nem hagytam volna. Eleve mi az, hogy elviszi a kártyát hátra?

De ha meg is történt utána is lehet reklamálni. Ott az elutasitott fizetés papírja, és a számla, hogy kp fizettél.

2020. szept. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Meg ugye ha hátuk intézi akkor mit írtál alá? Semmit? Akkor szólj a banknak.
2020. szept. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!