Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Zálogba szeretnék adni egy...

Zálogba szeretnék adni egy arany nyakláncot, mivel még nem csináltam ilyet , hogyan mukodik ez? beadom kapok érte egy osszeget és donthetek ugy hogy nem megyek erte mar vissza? es ha igy dontok akkor nem lesz belole gond ?

Figyelt kérdés

2020. aug. 23. 21:42
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Beadod a zalogba, ok megbecsulik az erteket, annal kevesebb osszeget kapsz erte, es egy zalogpapirt.

Ha nem mesz vissza vele ~1 honapon belul (van, ahol valaszthato futamido van), akkor eladjak. (Meg is lehet hosszabbitani, ha fontos szamodra)

Vannak olyan emberek is, akik zalogpapirt szoktak eladni. (Mondjuk egy 10-esert eladjak, es aki megveszi, visszamegy vele, es kivaltja az ekszert azon az aron, amennyiert betetted)

2020. aug. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Viszont a helyedben elvinnem ekszereszhez is, ahol foglalkoznak arany felvasarlassal, es megkerdeznem, hogy ott mennyit adnak. (Hatha egy kicsivel tobbet)
2020. aug. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
értem, tehát ha beadom kapok érte x osszeget, és ha ugy dontok hogy nem megyek visza erte akkor csak annyi kár fog érni hogy eladják az ékszert amit beadtam jol mondom? tehát mondjuk ha nem menék vissza érte akkor nem lesz semmi pénzbeli gonom belole?(buntetés, pl ilyenre gondolok)
2020. aug. 23. 22:01
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Először is bőven a valódi érték alatt fogsz pénzt kapni érte. Ha vissza szeretnéd kapni akkor egy magasabb összeggel fogod tudni kiváltni. A különbség a zálogos haszna. Ha ugyanannyiért kapnád vissza akkor miből élne a zálogos.

Ha ott hagyod akkor eladja a zálogtárgyat. Azért ad neked sokkal kevesebbet a valós értéknél, mert ő nem megtartani és eladni akarja, hanem abban érdekelt hogy te visszavásárold.

Ha neki kell eladni az külön nyűg és nem tudja hogy mikor jut a pénzéhez.

2020. aug. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Ha ékszerésznek adod el az aranyat szerintem többet kapsz érte mint a zálogostól. De ő is csak törtarany árban veszi meg mert használt ékszer.
2020. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem mesz vissza erte, akkor sem lesz belole semmi baj. Se buntetes, se birsag, se semmi.

Kulonben mar reg csodbe mentek volna a zaloghazak.

2020. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
értem,koszonom szépen a valaszokat igy mar okosabb lettem.
2020. aug. 23. 22:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem férjének családja örökölt régi arany érméket, ékszerész 32 000Ft/db ajánlott, zálogos 60 000Ft/db-re becsülte és ennek a 40%-át adta volna, ami 24 000Ft.


Visszaváltási ár:

30 napon belül 30 000Ft

45 napon belül 36 000Ft

60. nap deléig visszaváltva 48 000Ft


Mivel nagy volt a két felbecsülés közötti különbség, ezért Bécsi nyaralásnál is felbecsültették, ajánlat Ft-osítva 386 600Ft/db, illetve 386 190Ft/db.


ÉRDEMES TÖBB HELYEN MEGKÉRDEZNI AZ ÉRTÉKÉT!


-----


A kérdésre is válaszolva, semmi büntetést nem kapsz, ha úgy döntesz, hogy szándékosan áron alul, magadat megkárosítva ott hagyod az ékszeredet!

2020. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

[link]


"Vagyis 6.079 forintért kaptam 106 ezer forintot 60 napra. Ez nem kevés, de nem is olyan sok, évi 35-40% között van a THM mutatója, annyi mint a hitelkártya hitele. (Igaz, az fedezetlen hitel, ez pedig záloggal fedezett.)


Annyiban rosszabb a hitelkártyánál, hogy viszont ha az általad választott futamidőt túlléped, már nagyon drága lesz a prolongálás, vagyis hosszabbítás miatt, vagy a büntető költségek miatt.


Annyiban viszont jobb, hogy nem tudsz hitelcsapdába kerülni"

2020. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!