Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi a különbség a Visa és a...

Mi a különbség a Visa és a Mastercard között?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2020. aug. 20. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Két különböző szolgáltató.
2020. aug. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Érdemben kb. semmi. Nagyjából mindkettőt mindenhol elfogadják.


Találkoztam már olyannak például a Közel-Keleten ahol csak a Visat, de Magyarországon egyaránt elfogadott.


Hogy külföldi használat esetén euró vagy dollár alapon számolja el a költést ma már az sem egyértelmű, inkább banktól függ.


Visa Electron és Mastercard Unembossed egyaránt elektronikusak.


Visa Classic és Mastercard Standard dombornyomottak.

2020. aug. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Személyes tapasztalat hogy Lidl-ben új termináloknál a Visa kártyát (OTP) érintve nem lehet használni, csak bedugva. Legalábbis nekünk sosem működött, és az eladó mondta hogy a Visa kártyákkal van csak ez.
2020. aug. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#3: nekem meg a mastercard érintés nem működött pár hétig. Aztán megjavult.


Amúgy ügyfél szempontjából Magyarországon kevés érezhető különbség van. De például van olyan ATM Budapesten ami csak VISA-t fogad el. Lehet fordítva is előfordul, ilyenről nem tudok.


Az érintés mentes fizetés VISA fantázia neve: paywave Mastercardnal ez: paypass. Jelentősége a fantázia névnek semmi.

2020. aug. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig van ilyen ATM Magyarországon is?


Amit én írtam, hogy találkoztam ilyennel az Katarban volt, meglep, hogy itthon is van ilyen.

2020. aug. 21. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
#5: nem olyan meglepő ha tudod, hogy az adott bank csak VISA kártyával foglalkozik. Így a saját atm is csak azt fogadja el. Természetesen más bank visa kártyáját is, de mastercardot és egyebeket nem.
2020. aug. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, több bank is létezik itthon amelyik csak egy nagy társaság kártyáit kínálja de elfogadóként a másikat is kezeli.


Unikális ATM-ek inkább nagyon régről maradhattak meg.

Tényleg, melyik bank automatája volt?

2020. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
34%
Nem kezeli sehogy a mastercardot mert semmi köze hozzá, nincs semmi kapcsolata velük. Lehet, hogy olyan is van, ami pedig csak mastercardos, el bírom képzelni. Magyarországon kisebbnek számító bankoknál fordulhat elő ilyesmi. Nyilván egy OTP ATM az nem ilyen.
2020. aug. 24. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6 és 8

Csak éppen azt nem írtad le amire valaki rákérdezett. Melyik bank ez?


Ne azt írd hogy nyilván nem az OTP. Azt mindenki tudja.

2021. márc. 31. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!