Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenkivel ilyen szemét a...

Mindenkivel ilyen szemét a Credigen bank?

Figyelt kérdés

Van egy hitelkeretem a Credigen banknál, amit egy 2007 februári fizetési késedelem miatt nem engednek most 2010 augusztusában használni. Eddig nem volt semmi ilyen de most...(azóta mindig fizettem rendesen a részleteket)(most viszont már kétségeim vannak afelől, h időben fogom-e feladnia csekket, ha ők igy hát énis.)

Ráadásul tavaly decemberben levettek tőlem 5000 ft-ot és azóta sem utalták vissza akkor küldtem nekik levelet erre ma közölte velem a flegma ügyintéző, h nem is küldtem semmit nekik...(ma újra feladom a levelet amit akkor küldtem csak tértivevényessen)

Azt mondta nyugodtan jelentsem be a PSZAF-nél őket majd lelevelezik velük. Ugysem hatja meg őket.

Ti mit tennétek a helyemben?

Másnak is van ilyen tapasztalata velük kapcsolatban?


2010. aug. 4. 15:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy a 2007-es késedelem miatt ne tudd használni a hitelkeretet.


Minden hitelszerződésben le van írva, milyen feltételekkel alapján kapod meg a keretet. Nem lehetséges, hogy valamilyen feltételt nem teljesítettél az idén, ezért megszüntették a keretedet?


Az én 500 ezres CIB-es hitelkeretemnek pl az az egyik feltétele, hogy havi 200.000Ft jóváírásnak kell érkeznie a számlára, különben keretet csökkentenek, vagy megszűnik a keret.

2010. aug. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom nincs a Credigen Bankkal, 2 hitelem is volt tőlük és semmi gond nem volt. A másodiknál személyesen egy képviselőjük jött ki a papírokat aláírni, a helyszínen megvolt a bírálat és 48 óra múlva a kért összeg a számlámon volt. Ez nem úgy megy hogy "ha ők se ,akkor Te sem", magaddal szúrsz ki nem velük... Ha pedig nem fizeted be a csekken lévő időpontig az összeget, akkor késedelmi kamatot számol fel, ez megszokott. Itt te hibáztál, felesleges reklamálni.
2010. aug. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A hitelkereteknek, ha jól tudom, minden esetben van egy rendelkezésre tartási ideje. Elképzelhető, hogy időnként, mondjuk évente, kétévente felülvizsgálják a kiadott hitelkereteket, és most annyit szigorítottak az elbíráláson, hogy egyáltalán nem adnak olyan ügyfélnek, aki valaha késett a fizetéssel. Tehát szerintem elképzelhető lenne az, hogy egy régi késedelemre hivatkoznak most. Azért is lenne ez érthető, mert ha jól tudom éppen a kockázatos hitelkihelyezéseik miatt gondban vannak most, hiszen sok hitel amit kiadtak, nem jött vissza, így kénytelenek csökkenteni a hitelkihelyezéseket.

A másik, amire szeretném felhívni a figyelmedet, hogy a bank megteheti, hogy keménykedjen, de szerintem a te részedről ez nem lenne kifizetődő, mert a bank nem érez bűntudatot, haragot és azt sem veszi észre, hogy most jól megleckéztetted, csupán annyit tehet, hogy keményebben bánik a pontatlanul fizető ügyféllel. Tehát hacsak nem magadat akarod megnyugtatni ezzel a húzással, szerintem nem lenne értelmes lépés, a késedelmi kamatot vagy egyéb díjat pedig veled fizettetik meg.


További sikeres pénzügyeket kívánok!

2010. aug. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

bocs az off-ért de ez nagggggggyon tetszik:)


"a bank megteheti, hogy keménykedjen, de szerintem a te részedről ez nem lenne kifizetődő, mert a bank nem érez bűntudatot, haragot és azt sem veszi észre, hogy most jól megleckéztetted"


gratulálok a stílusos kommentért:)

2010. aug. 11. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!