Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mindenkivel ilyen szemét a...

Mindenkivel ilyen szemét a Credigen bank?

Figyelt kérdés

Van egy hitelkeretem a Credigen banknál, amit egy 2007 februári fizetési késedelem miatt nem engednek most 2010 augusztusában használni. Eddig nem volt semmi ilyen de most...(azóta mindig fizettem rendesen a részleteket)(most viszont már kétségeim vannak afelől, h időben fogom-e feladnia csekket, ha ők igy hát énis.)

Ráadásul tavaly decemberben levettek tőlem 5000 ft-ot és azóta sem utalták vissza akkor küldtem nekik levelet erre ma közölte velem a flegma ügyintéző, h nem is küldtem semmit nekik...(ma újra feladom a levelet amit akkor küldtem csak tértivevényessen)

Azt mondta nyugodtan jelentsem be a PSZAF-nél őket majd lelevelezik velük. Ugysem hatja meg őket.

Ti mit tennétek a helyemben?

Másnak is van ilyen tapasztalata velük kapcsolatban?


2010. aug. 4. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Már megbocsáss de te hibáztál nem ők./késve fizettél saját elmondásod szerint is / Akkor most ki a fogó ? Hát te.
2010. aug. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Így van, Te hibáztál, az az ötezer ft meg gondolom a késedelmi kamat, annyit simán ráraknak. Nekem volt régebben hitelkártyám, egyszer késtem, simán ráraktak 5000 kamatot.
2010. aug. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Miről beszéltek??

2007 ben ha jól emlészem 1 héttel később attam fel a csekket.

Azért már rég megkaptam a késedelmi kamatot!!!

Amit meg is fizettem kb 100 ft-ot. Itt egy kb havi 3-3500ft os törlesztőröl van szó.

5000 ft késedelmi kamatról ki hallott 3 évvel később????

2010. aug. 4. 16:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Olyanokról hallok, hogy el sem hinnéd.
2010. aug. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Érdekes az ovis hozzáállásod (ha ők nem, majd én se fizetek...)

Te veszel tőlük igénybe szolgáltatást. Ha nem fizetsz, majd arra is ráraknak késedelmi kamatot, ha akkor se fizetsz, akkor majd kiadják behajtó cégnek, ha akkor se, akkor végrehajtónak, így lesz egy 5000 forintos tartozásból százezer.


Ha nem tetszik a szolgáltatásuk, akkor le kell számolni velük és más bankot keresni, de az ovis hozzáállásoddal csak további költségeket fogsz gyártani magadnak.

2010. aug. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Van valami esélyem, h vissza utalják a pénzemet?

Mert azt lesz@rom, h nem használhatom többet a hitelkeretet de a pénzemet adják vissza.

2010. aug. 4. 16:42
 7/14 A kérdező kommentje:

Nem azt mondtam, h nem fizetek csak majd nem ídőben.

Egyszer adtam fel későn a csekket nem mindig fizetek később.....

2010. aug. 4. 16:45
 8/14 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam, h nem fizetek csak majd nem ídőben."


Szerinted mire van a késedelmi kamat intézménye? Szerintem pont erre.

Ha meg vitatod az elszámolásukat, akkor kérd, hogy részletezzék, mi alapján számolták fel a pénzt. Attól okosabb leszel.

2010. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Akármit is csinálsz akkor is a banknak lesz igaza, mindig kimagyarázzák magukat.
2010. aug. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Már többször vettünk fel hitelt a Credigen banktól, de eddig még szerencsére egyszer sem volt gondom velük. Egyszer megtörtént, hogy nem tudtam időben kifizetni a csekket. Felhívtam a bankot, hogy nem tudom csak 2 hét késéssel rendezni a tartozást, ők azt mondták, hogy ok, nem gond, de ilyen esetben késedelmi kamatot fognak felszámítani. Én ezt tudomásul vettem, később befizettem az elmaradt csekket, majd a büntető kamatot. Ezután minden zavartalanul működött, a bank lezártnak tekintette az esetet.
2010. aug. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!