Teljesen hülye vagyok?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk (25 évesek), el szeretnénk költözni itthonról, az albit pénzkidobásnak tartjuk, lakást vennénk. Van egy ismerősünk, aki árulja a lakását 25 millióért. Azt mondja neki a fele összeg ráér akár 5 év múlva is, nincs rá szüksége, úgyis csak takarékoskodásra szánná. Nekünk ez nagyon jól jönne, mert kevesebb hitelt kéne felvennünk. A lakás januártól lesz eladó (de ez függ attól, hogy hogy tudnak tovább költözni, ami nekünk nem baj, mert tudunk még itthon lakni), 2 gyereket szeretnénk, az elsőt 4-5 év múlva. Havi 450 a netto keresetünk összesen, és reménykedünk, hogy megkapjuk a fizuemelést.


Januárra 5 millió kp-nk lesz (tudom, tudom, hitelnél az már semmit nem ér), felvennénk hozzá a babavárót (10 millió) és a CSOK-ot 2 gyerekre (2,6 millió). Ez így összesen 17,6 millió, amiből mondjuk 15 mehetne a lakásra. Illetve a család tud segíteni ~4 millióval.

Akkor ezek törlesztése 5 évig havi ~100 000. És a fennmaradó 15 évre pedig havi ~50 000. (Direkt ráhagyással számolva).

Ha megszületik az első baba, akkor automatikusan szüneteltetik a babaváró törlesztését, vagy kérhetjük, hogy mi fizetnénk tovább? Ha szüneteltetik, akkor a szünet időszakában havi 4 500-t fizetni kell mindenkép?


A maradék 6 millióra pedig úgy gondoltuk, hogy nem vennénk fel hitelt (a kamatok miatt), hanem pl. állampapírra utalnánk havi rendszerességgel ~100 000 forintot. És ez menne egy az egyben az eladónak. A kamatokat pedig "ajándékba adjuk", úgyis takarékoskodni akart volna a pénzzel.Nekünk meg nagy segítség, hogy nem kell a banknak + 3 millió kamatot visszafizetni.


Ennek így lehet alapja?

Vagy nagyon nem a FÖLDÖN (és Magyarországon) élek? Havi szinten 450 ezer-200 ezer=250 ezer egy fiatal pár már a "saját" lakásában meg tud élni (5 évig)?

Nagyon elbizonytalanodtam. A szülők hülyének gondolnak minket ennyi hitelt felvenni, a barátok meg támogatnak, hogy hülyék lennénk, ha nem így csinálnák.

Ki hogy gondolja? Van jobb ötlet?



2020. aug. 2. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10-es a tőzsdén kívül milyen egyéb lehetőségekkel tudja megduplázni? Azért sztem ez kicsit túlzás.
2020. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nem csak tőzsde van. Bár most a helyzet miatt ez nem biztos, hogy kecsegtetően hangzik, de több vállalkozásról is tudok, amibe nagyon jó lehetőség volna pár milliót befektetni. Szét kell nézni a piacon. Lehet vállalkozni is, persze az már egyéni dolog, hogy ki érzi magát erre alkalmasnak. Nekem pl sikerült félmillió befektetésből sokszorosát visszakeresnem másfél év alatt és nem gondolom, hogy egyedülállóan zseni lennék, hogy ez sikerült. Sok lehetőség van, ha figyelmes az ember.
2020. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Több pénzt csak sok pénzből lehet csinálni. Aki figyelmes és hajlandó időt szánni a pénzügyeire, annak egy ilyen 10 milliós hitel az élete lehetősége is lehet. Mások meg elszórják egy lakásra, hogy öregkorukra, mire a törlesztő végére érnek kinyöghessék, hogy van egy lakásuk, na bumm... most aztán igazán jól jártál.
2020. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#9: csak azt hagytad ki, hogy amit albira kidob az ablakon abból a törlesztő is kijön! Ha nem így lenne akkor esetleg lehetne gondolkodni az albin. De jelenleg még mindig olyan olcsó lakáshitel kamatok vannak, hogy jobban megéri venni, mint bérelni.

Nem csoda, hogy van aki hitelből vesz kiadásra lakást. Az alberlo fizeti gyakorlatilag a törlesztőt, a tulajnak meg 20 év múlva lesz tehermentes saját lakása.

2020. aug. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50%

Nem hagytam ki, pontosan beleírtam ezt a tipikus reakciót, hogy "akkor már miért ne a hitelt fizesse az albi helyett". Albit fizetni egyáltalán nem kidobott pénz, hiszen nem csak lakást bérelsz (jobb esetben), de berendezést, bútort és gépeket is, tehát egy berendezett otthont, amivel neked semmi dolgod nem volt. Persze nem minden albi ilyen, de bőven találni erre példát (saját tapasztalat). Ezen kívül, hogy gyakorlatilag készen kapsz egy lakást, nem terhel semmi felelősség, ha tönkre megy valami, mobilis és rugalmas is tudsz maradni, nem vagy helyhezkötött, ez óriási érték annak, aki lehetőség orientáltan éli az életét. Egy saját lakásból, amit hitelre vettél nagyon nehezen lesz több pénzed, több szabad időd, jobb életed... 10millós nagyon kedvező (ha valóban vállalsz majd gyereket akkor nagyon megéri) hitellel rengeteg lehetőség nyílik meg előtted, amiknek a felmérésére érdemes időt szánni. A teljesség igénye nélkül álljon itt néhány:

- fektess magadba, a szellemi tőkédbe, szerezz spéci tudást, amivel jóval többet kereshetsz, mint bármelyik másik mezei melós, bármiről legyen is szó

- szállj be egy jól menő vállalkozásba társként, sok új lehetőség van az online piacon (pl. zöld termékek; jóga kellékek nagyon pörögnek baromi drágán, van már rá több kis ígéretes vállalkozás, akik alig várják, hogy valaki 2-3millióval megtámogassa őket, cserébe ki tudják nőni magukat te pedig folyamatosan részesülsz a sikerből, a bevételből, hiszen tulajdonos lettél bizonyos százalékban; akkor vannak a mindig jól menő vállalkozások is, ezekkel nem foghatsz mellé

- Vállalkozz! A vállalkozók zöme semmi különlegeset nem tud, csak pénze volt és mert befektetni egy ötletbe, rengeteg tuti ötlet van, amik mindig pörögni fognak, még 10millió sem kell hozzá (ergo még félre is tudnál tenni)

- 10millióból a tőzsdén már egész szép osztalékokat kaphatsz évvégente, csak a legjobb cégekbe kell betedd (apple, microsoft, amazon stb), ja és mivel ez osztalék és nem részvény, ezért fix, nem függg árfolyamtól, részvény értéktől

- Saját lakás helyett vegyél egy jó helyen lévő nyaralót, add ki és keresd vissza 5-10 éven belül a hitel árát (még kevesebb is lehet, ha elég ügyes vagy, rajtad áll) aztán add el vagy add ki továbbra is.

- Vegyél nagyvárosokban (leginkább Bpest) raktárakat és add ki cégeknek, van rá kereslet bőven


Ezeknek egy részét én magam is csináltam/csinálom és hihetetlenül örülök, hogy nem lakásra szórtam el a pénzem, mert azzal semmivel nem lennék előrébb, csak lobogtathatnék egy tulajdonosi papírt... :))

2020. aug. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nem érted. Én konkrétan arról a pénzről beszélek amit havonta albira szórna ki, abból kijön a törlesztő részlet is.
2020. aug. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Albérlet egy feleslegesen kidobott pénz. Én értem, hogy nektek lakástulajoknak , akik kiadjátok nagyon jó biznis,meg ez az érdeketek, de akkor is kidobott pénz, oda nem lehet családot alapítani, nem jó ha nincs saját kuckód. Az albérled átutazóknak meg üzletembereknek jó, akik max. pár hónapot vannak itt, vagy esetleg diákoknak összeállva bérelni tudják, de aki ott él és dolgozik azért éveken át mást gazdagítson azt hü.lyeségnek találom. A bérleti díj árából a részleteket lehet fizetni lakásra, a hitelt. Én soha nem mennék albérletbe és nem is mentem, úgy voltam akkor maradok itthon és beszállok a költségekbe, legalább családban marad a pénz és nem egy gazdag csóka nyeli be. nem ettől lesz valaki önnálló, hogy albikába költözik!
2020. aug. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
ha első lakástulajdonuk, akkor a vagyonszerzési illeték "csak" 2%
2020. aug. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem igaz, az csak akkor lenne 2%, ha az ingatlan vételára nem haladja meg a 15 millió forintot.
2020. aug. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Jaja, sajnos még mindig 15 a határ.. És nem ám úgy, hogy 15re 2% és csak felette 4,hanem az egészre 4%!


A kamat mentes részletfizetést mondjuk el lehet intézni, de azt kb bárkinek.

2020. aug. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!