Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megéri használni és befektetni...

Megéri használni és befektetni a Revolutba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van 500.000 forintom megtakarítva és kíváncsi lennék, hogy megéri-e egy Revolutos számlára befektetni pl. részvénybe és kriptovalutába a pénzt?

Nézegettem a TBSZ számlát is csak ott van számlavezetési díj, (természetesen a revolutnál is csak jóval kevesebb) Meg ott például nem lehet tört részvényt venni. Viszont a revolut egy talán kevésbé megbízható, gyengébb lábokon álló lehetőség, szóval arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e a tőzsdei kockázatoktól eltekintve ebbe fektetni a megtakarított pénzemet. Kellően jól működik-e a rendszer? Ja és ekkora összegnél megéri nagyobb csomagot választani, mert az ingyenenél csak havi 3 művelet engedélyezett.


2020. aug. 2. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

A revolutnak van banki licensze, 100ezer euróig garantálva van a pénzed - elvileg. Sajnos rengetegen panaszkodnak, hogy zárolják a számlájukat és aztán mindenféle dokumentumokat kérnek tőlük, semmi se elég, aztán hónapokig nem férnek hozzá a pénzükhöz.

Ha nincs semmi gondjuk, akkor jól működik, el nem fog veszni a pénzed, legfeljebb nem férsz hozzá, mert valami nem tetszik neki. Telefonos ügyfélszolgálat nincs, magyar nyelvű ügyfélszolgálat nincs, emailezgetsz, csetelhetsz velük ha valami gondod van.

2020. aug. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ekkora összegnél is lehetséges a zárolás, vagy csak nagyobbnál?
2020. aug. 2. 21:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi 3 muvelet nem eleg neked ekkora osszegnel az nem befektetes, hanem kereskedes.

Random capitalnal ingyenes a tbsz amugy, vetelre es eladasra van csak koltseg.

2020. aug. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Telefonos ügyfélszolgálat nincs, magyar nyelvű ügyfélszolgálat nincs"

Remek bank. Az emberek szeretik a hazárdjátékot utána meg ha nem jön össze akkor tessék engem sajnálni.

2020. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha cryptoba fektetsz vegyel egy hardware walletet pld ledgert ( ~20.000 huf) es tozsden vegyel igazi coinokat ( en csak bitcoinba fektetek), amiket ki tudsz utalni a hardware walletedre.


Reszvenyt se revoluteon vennek, mert ott ha jol tudom csak index van, szoval nem fizet osztalekot a reszveny, csak a reszveny arara enged spekulalni.

2020. aug. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan a teljesen alaptalan zárolások miatt én szkeptikus vagyok a Revoluttal kapcsolatban. Mármint használom, nyaralásnál feltöltöm 30 ezer forinttal, amit átváltok devizára és azzal fizetek, illetve veszek fel némi kp-t. De ennél többet biztosan nem tartanék náluk.

Tőzsdei kereskedésre meg abszolút nem alkalmasak, legfeljebb arra, hogy olcsón kipróbáld a részvényekkel való kereskedést, de ha bejön, akkor érdemesebb egy komoly befektetési szolgáltatót választanod.

2020. aug. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kereskedésre nem igazán alkalmas, de befektetni hibátlan. 3 tranzakció ingyenes (alap számlával) utána 1GBP/tranzakció. Havi számlavezetési díj elenyésző (1000usd-s számlára 1 cent). Ha hosszú távban gondolkodsz, tehát nem aktívan akarsz kereskedni csak ajánlani tudom, talán egyedüli hátránya, hogy viszonylag kevés cég részvényét lehet megvenni (talán 300 körül van).

Valaki írta, hogy nem érkezik osztalén, én ezt cáfolnám, nekem minden időben megérkezik.

A pénzed a DriveWealth nevű amerikai céghez kerül, a revolut csak a platformot biztosítja. Ott a pénzed 500ezer usd-ig biztosítva van, amiből max 250ezer lehet kp.

Én már jópár milliót töltöttem fel a revolut számlámra, eddig semmi problémám nem volt velük. Mindenesetre, ha nem tudja az ember igazolni a pénze eredetét, nem igazán kell rajta sok lóvét tartani.

2020. aug. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ!
2020. aug. 11. 21:57
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha hosszú távban gondolkodsz, tehát nem aktívan akarsz kereskedni csak ajánlani tudom"


Szerintem ilyen kondíciók mellett hasznosabb egy TBSZ, hiába alacsonyabbak a Revolut díjai, azt a fránya adót be kell majd vallani és megfizetni.

2020. aug. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!