Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha lejár az OTP Junior számlám...

Ha lejár az OTP Junior számlám, akkor mi fog történni?

Figyelt kérdés
Ha lejár az OTP Junior számlám, akkor automatikusan rendes "felnőtt" számlává avanzsálódik? Azt tudom, hogy abban az esetben, ha befejezem időközben a sulit és mondjuk dolgozni kezdek, akkor be kell menni hozzájuk erről szólni, de mindkét esetben az előbb említett módon "szintet lépek"? Vagy hogy van ez? És ha igen, akkor ugyan az a számla lesz a felnőtt számla, mint ami eddig is volt és a pénz is rajtamaradhat?

2020. júl. 31. 00:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem automatikusan "felnőtt" számla lett belőle, magasabb havi költségekkel. Ehhez előbb alá kellett volna írnom egy papírt, hogy továbbra is szeretném megtartani a bankszámlámat (de mivel elfelejtették kipostázni fél évig, így ennyi idővel tovább maradt olcsó diákszámlám). Minden egyéb változatlan, a pénz is maradhat ezen a számlán.
2020. júl. 31. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
automatikusan atraknak Jump dijcsomagba
2020. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%
Ahogy #2 is írta, és velem is így történt amint betöltöttem a 18. évemet, automatikusan áttettek a Jump számlacsomagra. Itt megjegyezném hogy a bankváltáson már elkezdhetsz gondolkozni, mert az OTP a legdrágább a hazai bankok között.
2020. júl. 31. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, engem 24 évesen raktak át, én úgy tudom, hogy az a korhatár, nem 18
2020. júl. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pardon, igazad van, 24 a korhatár.
2020. júl. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
egyébként szerintem ez a jump is elég kedvezmenyes, én -idén töltöm a 28-t, kivancsi vagyok, hogy utána mibe raknak át, hogy annak mennyi a díja
2020. júl. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még kiegészítve az előzőeket, betöltöttem a 24-et, néhány hónappal előtte küldött az OTP levelet is, hogy át fognak tenni Jumpba, leírták a kondíciókat, és ha nem tetszik, menjek be és válasszak másik csomagot.
2020. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%

A Jump annyira nem kedvezményes. 180Ft a számlavezetési díj, kártya éves díja 3000Ft, egy szem SMS 20Ft, és most még nincs alternatíva, utalás díja fix 40Ft, ha netalán elköltözöl és rezsit kell fizetni akkor csoportos beszedés darabja 81Ft... Én hogy alig használtam a kártyát, SMS-ekből, havidíjból havi 700-800Ft kiadás jött össze, és alig utaltam, meg vásároltam kártyával. Átmentem Gránit Bankhoz, ahol fix 0Ft a havidíj, nincs SMS díj mert push üzenetet kapsz alkalmazásba, utalás/csoportos beszedés díja fix 0,1% (szóval az OTP-s havi 800t-os kiadáshoz havi 800ezer Ft-okat kellene utalnom).


De ha körbenáz az ember, akkor belátja hogy az OTP a legdrágább bank ma Magyarországon. CIB-nek is van valami BM ECO számlacsomagja, ami full ingyenes.

2020. júl. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem be van állítva, hogy ne küldjön sms-t, mert feleslegeses. Utalni is 1x szoktam havonta, mert csak a távhő számlát nem lehet paypalal fizetni, így engem annyira nem érdekelnek ezek a díjak, meg a havi 3ezer forint sem, ez fillér. Nekem az a fontos, hogy saját automata legyen barhol, hogy pénzt le tudjak venni, ha kell, illetve legyen neve a banknak, ne no name legyen
2020. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
52%

Azért egy CIB, Raiffaisen bank nem noname, és előbbinél CIB Bank BM ECO, utóbbinál Raiffeisen Bank Premium Gold 2.0 csomagok még mindig ingyenesek.


Ha már noname, kis történelemóra: a Gránit Bank 1985 óta él, csak más néven, attól függően épp kinek a kezében volt. Annyira meg nem noname, hogy mikor pár éve becsődölt egy pénzintézet, előtte a Fideszesek ide menekítették a pénzüket.

2020. júl. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!