Megkapom így a hitelt?

Figyelt kérdés

Babavárót szeretnénk megigényelni.

Párom 5 éve van bejelentve a munkahelyére.

Nekem viszont csak 4hónapom van, de az is napi bejelentés.

Van esély rá hogy megkapjuk?



2020. júl. 18. 13:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%

Tekintettel arra, hogy nem sokat árultál el magatokról, erre nem lehet válaszolni: nem tudjuk például, hogy a "párom" szó élettársat vagy férj/feleséget takar - ugyanis csak házastársak vehetik fel.

De hiogy valamit segítsek is, itt vannak az alap feltételek - ezen kívül bankonként eltérő feltételeket szabhatnak:


"A Babaváró igénylésének feltételei

Kizárólag házaspárok igényelhetik a hitelt.

Ha a pár bármely tagjának van meglévő gyermeke, akkor legalább egyiküknek az első házassága kell legyen a mostani.

A hölgy igényléskor nem lehet fiatalabb 18 és idősebb 41 évesnél.

Legalább a pár egyik tagjának 3 éves TB jogviszonnyal kell rendelkeznie, melyből minimum az utolsó 180 napnak magyar jogviszonynak kell lennie.

Mindkét félnek rendelkeznie kell magyar lakcímmel.

Egyiküknek sem lehet NAV köztartozása.

Egyik fél sem szerepelhet a rossz adósokat tartalmazó KHR listán – régi nevén BAR lista – aktív, negatív státusszal.

Hitelképesnek kell minősíteni az igénylőket a banknak."

2020. júl. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Házasok vagyunk.

Tisztába vagyok a feltételekkel is,

Csak arra lettem volna kíváncsi hogy ha én napi bejelentéssel vagyok bejelentve úgy meg-e kaphatnánk

2020. júl. 18. 16:09
 3/13 anonim ***** válasza:

Nos, akkor mégegyszer:

"itt vannak az alap feltételek - ezen kívül bankonként eltérő feltételeket szabhatnak" - ezt írtam.


Van olyan bank, ahol pl. ez a feltétel:

"a pár mindkét tagjának a mindenkori minimálbérnek megfelelő nettó összegről kell igazolást bemutatnia,

ha csak az egyik házasfél igazol jövedelmet, akkor minimum 130 ezer forint havi nettó jövedelmet kell igazolni,"


Van olyan bank, amelyik nettó 180 ezres jövedelmet ír elő, de csak z egyik félnek (az igénylőnek)


Ezenkívül az is előfordulhat, hogy mi azt mondjuk, megkaphatjátok, a bank meg azt mondja, hogy nem. Mi hiába mondunk bármit, be kell menni a bankba és ott megérdeklődni.


Na, még egy kis segítség: itt bankonként leírják a feltételeket:

[link]

2020. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. júl. 18. 16:40
 5/13 A kérdező kommentje:

Nyilván bemegyünk a bankba jövőhéten.

Kíváncsi lettem volna addig is tapasztalatokra :)

2020. júl. 18. 16:44
 6/13 anonim ***** válasza:
34%
Meg fogjátok kapni, ne aggódj.
2020. júl. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó esély van rá, gobdolom a férjed értelmesen keres, ha te megengedheted magadnak, hogy napszámba dolgozz, aztán se csedet se gyedet ne kapj, csak potyogtasd a gyerekeket, nehogy egy percet is dolgozni kelljen. Ehhez jól kereső kan kell.
2020. júl. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mivel az egyik legfontosabb adat hiányzik a leírásodból - mennyi a férjed nettó jövedelme? - enélkül semmit nem tudunk mondani. Az, hogy neked nincs értékelhető jövedelmed (a napi bejelentés nem vehető figyelembe semelyik bankban), az önmagában nem kizáró ok, ha a férjednek viszont elég a jövedelme.
2020. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Férjem havi nettó fizetése 220

Az enyém nettó 170

2020. júl. 19. 16:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel napi bejelentéssel vagy, kb olyan, mintha nem is lenne munkád - legalábbis a bank szempontjából.


És nem rosszból de hadd kérdezzem meg: napi bejelentéssel dolgozol és így akartok babát várni? Ugye azt tudod, hogy így se TB-d (magad után kell fizetni havonta), se normális munkaviszonyod nincs, azaz se szabadság, se táppénz, se semmid nem lesz így?

2020. júl. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!