Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, hogy lépjek ebben...

Mit tegyek, hogy lépjek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Szeptember elsejétől kaptam egy szuper állást, de 2 hónap a felmondási idő a jelenlegi munkahelyemen. Ez még nem gond, talán még tudom beszélni, de folyamatban van egy lakáshitel igénylés, amit még nem bíráltak el, és a bankban azt mondták, hogy ne mondjak fel addig, amíg nem folyósították a hitelt, mert ha a bank felhívja a munkáltatót, és kiderül hogy felmondás alatt állok, akkor nem adnak hitelt. A másik állást pedig nem szeretném elszalasztani mert sokkal jobb lenne mint a jelenlegi. Kérlek adjatok tanácsot.
2020. júl. 16. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Hacsak nem megy végig az igénylés és a folyósítás a felmondási időd alatt, akkor sajnos sok mindent nem tudsz tenni... Ha munkahelyet váltasz és utána adod be a papírokat, akkor meg azért nem adják meg, mert próbaidőn vagy. Én a helyedben kicsit húznám az időt az új helyen, később adnék választ az ajánlatra (így is max 2 hét fér bele ), és utána mondanék fel, a felmondás napján pedig beadnám a hiteligénylést. Így lenne 2,5 hónap a teljes átfutásra és miután utalt a bank, senkit nem érdekel, hogy te hova váltasz munkahelyet.
2020. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy a lakáshitelt halasztod el, vagy a munkahely váltást. Sajnos jobb megoldás nincs. Beszéld meg az új hellyel, hátha várnak rád.
2020. júl. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lakáshitel igénylés már elindult, azt nem tudom visszacsinálni. Ma kaptam az ajánlatot, esetleg holnap megpróbálhatom felhívni őket hogy tudok e később kezdeni. A hitel folyósítása elvileg hónap végéig várható. Gondoljátok hogy az új munkáltató vár rám októberig?
2020. júl. 16. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van rá esély. Ha 2 hónapot várna, az a +2 hét már nem sok.
2020. júl. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha kellesz nekik, meg fogják várni a 60 napot, gondolom már az interjún beszéltetek a kezdésről, ezért tudniuk kell. Nem ajánlották volna az állást, ha erre nem lennének felkészülve.
2020. júl. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs meg az esélye hogy inkább olyannak adják aki hamarabb tud kezdeni?
2020. júl. 16. 18:27
 7/8 anonim ***** válasza:
Van aláirt ajánlatod? Akkor nem adhatják másnak. Ha nincs, akkor állapodjatok meg abban, hogy már most aláírod a munkaszerződést a későbbi belépési dátummal. Ezzel tudod magad teljesen lefedni és védeni.
2020. júl. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xswerdy ***** válasza:
A hitel a bírálatig kritikus. Ha a hitelkérelmet beadtad, minden melléklettel, akkor abban benne volt a munkáltatói igazolás, beixelve, hogy nem állsz felmondás alatt. Lehet viszont, hogy a bírálat során felhívják a munkáltatót egyeztetni, és ott kiderülhet, hogy időközben már felmondás alatt állsz. Ha viszont a hitelbírálat lezárult, de még nem történt meg a folyósítás (ami szintén több hónap is lehet), akkor már nem kell izgulnod.
2020. júl. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!