Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik bankban nyissak számlát?

Melyik bankban nyissak számlát?

Figyelt kérdés
Első bankszámlámat készülök megnyitni munka miatt... Szerintetek melyik bank a legjobb illetve a leg kedvezőbb??
2020. júl. 13. 15:27
 1/3 anonim válasza:

Mindegyik bank "lehúz". Egyébként a legtöbben az Erste és az OTP bankot javasolják. Mindkettőre lehet jót is hallani és rosszat is.

Egyébként milyen munkád van? Ha ilyen közszférában (nem jut most eszembe a pontos megnevezése) dolgozol akkor az Erste banknál kapsz kedvezményeket. Ilyen munka pl ha egészségügyben, rendőrségen, tűzoltóságon dolgozol.

2020. júl. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én a Gránit Bank-ot javaslom. Már jövedelem nélkül is van ingyenes számlavezetés, bizonyos feltételek teljesítése esetén pedig még kedvezőbb ajánlatot kapsz. A számlát online, kb. 20-25 perc alatt meg tudod nyitni VideóBank-on. A kártyáddal bármelyik belföldi ATM-ből azonos feltételekkel tudsz pénzt felvenni, van mobilfizetés iOS-en és Androidon is. A netbank kissé elavult, de a mobilbank app nagyon jó. Talán a legnagyobb hátrány, hogy készpénzt befizetni kizárólag a központi fiókban (Budapest, Lechner Ödön fasor) tudsz, de ha ez nem számít, akkor vidékiként sem lesz gondod. A személyes ügyintézés egyáltalán nem hiányzik.


Ha viszont fontos, hogy legyen személyes ügyintézés, akkor OTP, K&H, esetleg CIB. Bár tudni kell, hogy mind a három eléggé drága. Az OTP-nél a Smart számlacsomagot érdemes választani, mert az a legkedvezőbb számlacsomag minden tekintetben.

2020. júl. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak a bank számít, hanem a számlacsomag is. Egy-egy bank sokféle számlacsomagot kínálhat illetve ezek változnak is.

Újat találnak ki, a régit már nem lehet választani, csak a meglévő ügyfelek maradhatnak benne.

Illetve ha nem is teljesen újat hoznak be a kínálatba, akkor is a meglévőnek is változhatnak a díjtételei.


Érdemes lenne a bankmonitor.hu vagy vagy bankracio.hu oldalakon utánanézni saját magad.


Mert lehet, hogy valaki a legnagyobb jószándékkal tanácsol valamit, de az már nem aktuális. Vagy te pl. többet utalsz és éppen az átutalás drága abban a csomagban.


De ha már így kérdezted, amit én tudok, hogy még mindig elég jó, az a Sberbank Fair bankszámlacsomag. Én is ebben vagyok.

Viszont lehet, hogy találsz számodra ennél is kedvezőbbet.

Megéri utánanézni.

2020. júl. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!