Mit kell tennem, hogy ne verhessenek át, ha olyan házat szeretnék venni, ami hitelben úszik? A szomszéd ugyanazon a házszám alatt van, mint ez a ház, így ha én gondolom mondták: " kellene A-B-síteni". Még mindig kell adózni, ha az ember házat vesz?

Figyelt kérdés

Ha veszek egy házat mi a teendőm, hogy ne vágjanak át? A hitelt a vételárból egyenlítik ki. Csepel Királyerdő nem jó hely? Este későn nem kell félni? Mit kell tennem, hogy ne verhessen át semmiféle szempontból???

Az ügyvéd meg tudja úgy csinálni, hogy nekem már ne legyen biztosra saram a házon?

Azt a tulajdoni lap kikérésekor már látni lehet, hogy összesen mennyi a sara az eladónak?

A szomszéd ugyanazon a házszám alatt van, mint ez a ház, így ha én gondolom mondták: " kellene A-B-síteni".

Még mindig kell adózni, ha az ember házat vesz?

Gyermekekre milyen támogatást ad az állam, ha nem első ingatlanomat venném?

A fűtést hogyan kezdjük el házilag megcsinálni, ha most még csak cserépkályha van?

Köszönöm.


2010. aug. 2. 18:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég lett volna kiemelni a kérdésedet, nem kellett volna kiírni újra ugyanazt.


Ahogy korábban többen is írták már, keress egy ügyvédet mindenképpen! A jelenlegi tulaj tartozása nem terhelhet sehogyan sem, mivel csak úgy tudja egyáltalán eladni a lakást, ha ki van fizetve a tartozás.


Az A-B-sítés külön pénzbe kerül, erről is érdeklődj az ügyvédnél bővebben.


Adózni még mindig kell a lakásvásárlás után.


A gyerekekre semmilyen támogatást nem kapsz az államtól (megszűnt a szocpol), maximum a kerültei önkormányzatnál lehet megérdeklődni, hogy adnak-e esetleg valami támogatást, de ne nagyon számíts rá.

2010. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olvastam már az első kérdésedet is : 20 millióért én nem vennék Csepelen házat!!!


Menj ki Királyerdőre este 9 tájban és magad is meglátod, milyen a közbiztonság... Nézz körül, milyenek a szomszédok?... Milyen a közlekedés?... Vannak a közelben boltok, iskola, óvoda ?...


Ha lakást vagy házat akarsz venni és kinéztél egy neked tetszőt, akkor az első lépés : kérd ki a Földhivatalból az ingatlan Telekkönyvi Lapját! (Ezen be van jegyezve a tartozás, a tulajdonos, széljegyzetek, stb.)


Második lépés : menj el egy ügyvédhez!!!


A cserépkályhás fűtést házilag max. olajkályhás fűtésre tudod korszerűsíteni...


Szakember 2 hét alatt központifűtést tud építeni 300-400ezer Ft-ért... (Kérj árajánlatokat fűtésszerelőktől.)

Ezt érdemes szakemberrel csináltatni, mert a gázzal nem lehet barkácsolni!

2010. aug. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oké, elnézést!

Adózni kell a lakásvásárlás után?

Nemcsak az eladás után?

20 millióért miért nem vennétek Csepelen házat?

A közbiztonság valóban nem olyan, mint Békásmegyeren.

Békásmegyeren sajnos csak panelek vannak, amibe ha nincs fűtés, akkor is magas a fűtésszámla, de Békás azért tetszik, mert a 12 éves Fiam egyedül tud jönni-menni az iskolából és olyan kis kisvárosi.

A medencés szomszédok a luxus villákkal és luxus autókkal Csepel Királyerdőben sem rosszak.

2010. aug. 2. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem teljesen adó, lakásvásárlási illetéknek hívják. Egy 20 milliós ingatlan után 720.000 Ft lesz kb.
2010. aug. 3. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2010. aug. 3. 10:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha Te is hitelből szeretnéd megvásárolni ezt az ingatlant, akkor nem elég, hogy ügyvédhez fordulsz, mert ettől még sajnos sok buktatója lehet ennek a vásárlásnak.


1. A tulajdoni lapról még egyáltalán nem fogod megtudni, hogy mennyi jelenleg a teher az ingatlanon, az csak irányadó érték.

A banki tartozást úgynevezett tartozás kimutatással lehet kimutatni, amit a hitelt nyújtó banktól lehet kikérni. Egy ilyen kimutatásban benne van az aktuális tartozás forintban kimutatva a hitel lezárásának díjával együtt, ami lehet 2-4% is!


2. Ha végrehajtás is van az ingatlanon, akkor nem árt körbejárni, ennek lezárása mibe kerül, és azt is lényeges lenne megtudni, egyéb tartozásokat halmozott-e fel a tulaj, amit szintén ráterhelhetnek menet közben az ingatlanra. (Közüzemek, adótartozás)


3. Az egyik legfontosabb, hogy a saját hitelképességedet kellene megvizsgálni az ingatlan hitelezhetőségével együtt a mostani hitelezési szabályok szerint! (Ebben ügyvéd nem tud segíteni, mert nem ez a szakterülete.) Célszerű megérdeklődni a tulajtól, hogy mennyire becsülte anno a bankja az ingatlant, mert ez jó kiindulási alap egy új hitelhez. Érdemes kikérni több bank véleményét is a tulajdoni lap, a régi becslés és a saját adataid alapján, hogy adnának-e hitelt neked a vásárláshoz és kb mennyit. Az, hogy jelenleg is hitel van a házon, nem biztosíték arra, hogy most is adnának ugyanannyi hitelt rá, mint amennyi tartozás van ráterhelve az ingatlanra.



Ha valóban meg szeretnéd tudni, hogy mik az esélyeid ennek az ingatlannak a megvásárlásához, akkor szívesen segítek.


Egy ingyenesen dolgozó hiteltanácsadó.

2010. aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok (a hiteltanácsadó)


Ha a Tulajdoni lapon osztatlan közös tulajdon van bejegyezve a szomszéddal, akkor amikor a mostani tulaj hitelt vett fel, (csak úgy kapott hitelt) készítettek a szomszéddal egy úgynevezett használati megosztást, megállapodást, amit feltétlenül kérj el. Ez a megállapodás rád nézve is érvényes, de a hitel miatt újat célszerű írni, amiben már Te állapodsz meg a szomszéddal.


Neked lakóingatlan szerzésénél illetéket kell fizetni (4 mill ft után 2%, az afölötti rész 6%-a), amit az illetékhivatal szab ki, az eladónak meg jövedelemadót, ha nem felel meg a mentességi szabályoknak.

2010. aug. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Hiteltanácsadó!

Köszönöm segítségedet!

Nem hitelből szeretnénk megvásárolni (mi 2 éve eladtuk az ingatlanunkat és gondoltuk albiban jobban gyűllik, amíg találunk megfelelőt, de nem igazán lett több sajnos, csak kevesebb + Édesapám után örököltem kézpénzt).

Milyen buktatói lehetnek ennek a vásárlásnak?

Akkor miről fogom megtudni, hogy mennyi jelenleg a teher az ingatlanon?

A tartozás kimutatást az eladó bemutatja?

A hitel lezárásának díját az eladó fizeti, ugye?

Igen, végrehajtás is van az ingatlanon.

A lezárás költségeit a tartozás kimutatáson láthatom?

Igen, egyéb tartozásokat is halmozott fel a tulaj, de állítólag ezeket a vételárból kiegyenlíti.

Anno a bank a fél ingatlanra adott 20 millió hitelt a közvetítő szerint!

Köszönöm segítségedet!

A Tulajdoni lapon osztatlan közös tulajdon van bejegyezve a szomszéddal, azaz azzal az emberrel, Aki a fél házat árulja!

Azt megtudná még mondani, hogy Ön szerint Csepel Királyerdő jó hely?

Ott egy 2 házból álló 40+70nm-es 5 szobás ház alakú ház mennyit ér?

Használati megosztást kell csináltatnunk?

Nem elég, ha az Adás-vételi szerződés szerint a Tulajdonli lapra felkerülünk?

Még egy komoly kérdés: Párommal 7 éve élek együtt, mindig is külön kasszán, nem a legjobb kapcsolatban voltunk.

Hogyan lehet Őt hivatalosan kihagynom abból, hogy pár év múlva ne követelje rajtam a fél házat?

Az adás-vétel megkötésekor egyidőben kell Vele szerződést iratnom vagy előtte is lehet?

Jól értelmezem, hogy az illetéket, ha két éve adtam el a lakásomat, akkor kell fizetnem?

Abban az esetben is, ha az akkor nem szerepelt az Adóbevallásomban?

1 éven belül el kell adnom ahoz, hogy csak az árkülönbözetet fizessem?

Köszönöm válaszaidat!!!

2010. aug. 3. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Nézzük sorjában:


Ha 2 éve eladtatok egy ingatlant, akkor az adóbevallásodban fel kellett volna ezt tüntetni. Adózás szempontjából számít, hogy mióta volt a tulajdonotokban ez az ingatlan és hogy ki az a "mi", kivel volt közös a tulajdon. Ezeket a dolgokat és az utolsó kérdéseidet is egy adószakértővel érdemes lenne tisztáznod, mielőtt az APEH megbüntet.


Buktatója lehet pl ennek a vásárlásnak, ha Te kiadod a vételárra szánt pénzt az eladónak, aki viszont nem teljesít és nem fogja kifizetni a tartozásait. Ez ellen nem véd téged az adásvételi, mert hiába írod neki elő, ha megteheti, hogy nem tehermentesíti az ingatlant. Kizárólag te járhatsz rosszul, mert a pénzt már odaadtad, viszont Ő esetleg másra költi, mint amiben megállapodtatok


Én a helyedben nem adnék ennek az eladónak egy fillért se a kezébe, inkább mennék vele mindenhová, ahol tartozik, vagy megbíznék egy normális személyt/ügyvédet, aki ezt vállalja és mindenhol kifizetném a tartozást egy-egy tartozás megszüntető okirat fejében.

A banki tartozás kimutatást csak a hitelt felvevőnek adják ki, de Te ragaszkodj hozzá, hogy kikérje és bemutassa. (Pár ezer forintba kerül.) 20 milla hitel nem kevés, nem mindegy, milyen devizanemben kapta. Ha CHF, akkor sajnos a tartozása sok millával több is lehet, mint amit felvett az erős árfolyam emelkedés miatt. Ezekre nagyon oda kell figyelni. Sajnos az ingatlanközvetítők zöme a hitelekkel egyáltalán nincs tisztában, nem tudják a buktatókat. A lezárási díjat hiába kellene az eladónak fizetni, ha pl a tőled kapott vételár ezt nem fedezi, mert esetleg a 20 millás tartozás jelenleg már 25 mill ft-ra ment fel.

A régi használati megosztást mindenképpen kérd el az eladótól és nézesd meg egy ügyvéddel. A helyedben újat íratnék, amiben már Ti állapodtok meg a szomszéddal.

Osztatlan közös tulajdon esetén a Használati Megállapodás nem feltétlenül érdekli a Földhivatalt. Ilyesmit bejegyeztetni pénzbe kerül és pl társasházzá lehet nyilváníttatni előtte az ingatlant és csak akkor történik meg a tulajdonrészek arányában történő bejegyzés. Kérdezz rá az ügyvédedre, de még jobb, ha a Földhivatalban érdeklődsz.


Gondolom egy vagyonjogi szerződéssel ki lehet kötni, hogy az élettársad ne tarthasson se most, se később jogot az ingatlanra, de ebben az ügyvédek tudnak segíteni.


Nem tudom megmondani, hogy Csepel Királyerdő jó hely-e, mert nem ismerem.

2010. aug. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!