Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kérdésem, ha nem fizetem...

Kérdésem, ha nem fizetem akkor viszi a bank? Ha többért adják el mint a tartozás azt megkapom? Vagy keressek ügyvédet perelni uzsora miatt?

Figyelt kérdés
2008-ban felvettem 6 millió szabad felhasználású jelzálogot a házra. Fizettem rendesen, hol 90 ezret hol 80 ezret, most a forintosítással lett 68 ezer havonta. Így is még 10 évig kellene fizetni,amit nem birok lassan. A ház értéke meghaladja a tartozást, de van egy haszonélvező lakója is. Eladni nem tudjuk. Dolgozom, fizetésem van.
2020. júl. 8. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Első körben a fizetésedből fogják tiltani a tartozást. Az árverezés sokkal később jönne csak.
2020. júl. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Így is még 10 évig kellene fizetni,amit nem birok lassan."


Nem tudom, hogy lehetséges-e, de róbáld meg a bankkal megbeszélni az átütemezést: hosszabb futamidő kisebb törlesztővel - hátha sikerül...

Bár azt nem tudom, hogy forintosított hitelekkel is meg lehet-e ezt csinálni, de egy próbát megér...

2020. júl. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Kérdésem, ha nem fizetem akkor viszi a bank?"

Felbontja a szerződést, és átadja az ügyet önálló bírósági végrehajtónak, aki megpróbálja behajtani valamilyen módon a bank követelését és a saját költségeit is (bérletiltás, inkasszálás stb.).

Ha ez nem járható út, akkor árverésre kerülhet a szóban forgó ingatlan. Azé lesz, aki a legtöbbet kínálja érte, nem feltétlenül a bankké.


"Ha többért adják el mint a tartozás azt megkapom?"

Ha többért sikerült árverezni, mint az ÖSSZES tartozás (bank, ha van az ingatlanon más jogosult és bekapcsolódik az eljárásba, akkor az Ő pénze is, a végrehajtó költségei stb.), akkor a maradékot természetesen Te kapod meg. Ha kevesebbért, akkor az ingatlan értékéből ki nem fizetett hitelezők tovább hajthatják a pénzüket.


"Vagy keressek ügyvédet perelni uzsora miatt?"


Hol van itt uzsora? Egy hitelintézettől vettél fel kölcsönt, nem a sarki cigánytól. Gondolom, elolvastad azt, amit aláírtál, és akkor egyet is értettél vele...

2020. júl. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"de van egy haszonélvező lakója is"


Az ingatlan árverésen történő értékesítésének a legfőbb akadálya.

Ki venne meg egy olyan ingatlant, amire haszonélvezet van bejegyezve?

A haszonélvezet nem korlátozható még akkor sem, ha más már az ingatlan tulajdonosa.

2020. júl. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!