Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért nem tudják az emberek...

Miért nem tudják az emberek kicserélni a pin kódjukat?

Figyelt kérdés
Dühítő a sok idióta, akinek megjegyezhetetlen PIN kódja van, erre felírja filccel a kártya hátuljára, vagy melléteszi papírcetlin azzal az indokkal, hogy nem tudja megjegyezni. Eleve, ki az az egybites agyú, aki nem tud 4 számot bevésni az agyába? Ma meg nem tudja, akkor miért nem változtatja meg valami neki tetszőre? Szerintem az emberek egy része nem is tudja, hogy bármikor megváltoztathatja.

2020. júl. 5. 13:39
A kérdező szavazást indított:
Nem érdekli a változtatás
Nem tudja, hogy lehet megcsinálni
Nem meri megtenni
Azt hiszi, az is pénzbe kerül
14 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindig meglepődöm, amikor valaki alpári stílusban lenézően beszél másokról.

Mintha minden a tudás lenne, és empátia kihalóban lenne.

A sok elméleti tudásanyag oktatása helyett az EQ-ra is időt kellene szentelni, mert rendben van, hogy egyre többet tudunk, de egyre embertelenebbek is leszünk.


Ez nem zavar saját magadban? Csak a PIN kódok cseréje / nem cseréje mások életében?

2020. júl. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó neked, hogy ez a legnagyobb problémád, hogy mások egy cetlire jegyzik fel a pinkódjukat :)
2020. júl. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem a problémáid.
2020. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Na és szted hogyan változtathatja meg? Elég nagy hercehurca. Be kell menni a bankba, postán küldik ki az új pin-kódot, stb, stb..
2020. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A bankautomatánál 3 gombnyomás az egész!!!!

Erről beszéltem! Hova adjuk már alább emberek? Megjegyezni egy négyjegyű számot, elolvasni a bankautomata gombjainak a feliratát? Ez meghaladja az átlag polgár képességeit? Hova tart ez az ország? Igen, ez a gondom. Hogy eljutottuk oda, hogy egy 8 iskolát elvégzett embernek gondot okoz, hogy megértesen egy 2 mondatos kifejezést. Nagyon nagy a baj egy olyan országban, ahol ez alá a szint alá van belőve az átlag oktatás és műveltség. Igen ez a bajom. Régen Magyarország feltalálókat, híres embereket adott a világnak, világhírű oktatással, ma ott tartunk, hogy nézz TV-t, sörözz, aztán szavazz ránk. Ennyi? Ébresztő, emberek! Milyen munkát tud az elvégezni, aki ezen a feladaton felakad? Milyen termelő munkát? Vagy megmarad minimálbér szinten és tengődik? Ez kell nekünk? Hogy lehetne ezt a valóvilágnézés szintű társadalmat felrázni?

2020. júl. 5. 16:06
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Üzletben dolgozom, és volt olyan megmosolyogtató eset (többször), hogy párok hangosan bemondják, megkérdezik egymástól a kódot, majd kimondva beütik azt. Cukiii.

Egyébként annyiban nem értelek, hogy a túl sokféle kód és jelszó miatt a rendszer nem is engedi hogy pl. mindenhova egyféle kódod legyen, valamint rohadtul utálom a jelszavakat, hogy legyen benne kis-, és nagybetű, számok, de persze nehogy egymás mellettiek meg egymás alattiak, meg felettiek, szóval...


De örülök neki hogy neked csak ennyike gondod van az életbe.


Írd inkább ki máshogy a kérdést, ha valaki nem tudja megjegyezni a pin kódját és emiatt fel kell írnia cetlire, hogy szívesen segítesz neki abban, hogyan kell megváltoztatni.

Segíteni nagyszerű érzés!

2020. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igazad van. Az emberek egy része önálló, értelmes, a másik része buta, de hajlandó fejlődni. És van a harmadik rész, aki makacsul ellenáll, én ezeket reményteleneknek nevezem. Adsz neki lehetőséget, nem él vele, munkát, az büdös neki, gondolkodni kellene, de az fárasztó. És a végén te vagy az oka, ha ő nem boldogul. A kérdésem messze nem csak a kérdésről szól, hanem az általános igénytelenségről és elbutulásról.
2020. júl. 5. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
És vannak a trollok, akik neten puffogással és feszültségkeltéssel töltik az idejüket. :DD ugye, milyen szánalmas?
2020. júl. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%
Már nem azért,de pénzbe kerül a pin változtatás. 100-150 ft kb.
2020. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
72%
Akartam válaszolni erre a kérdésre, de nem tudtam bejelentkezni, mert elfelejtettem a jelszavamat. Vagy 15-20 percig próbálgattam, de ez idő alatt meg elfelejtettem, amit írni akartam sajnos. Ez egy ilyen nap.
2020. júl. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!