Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ebben az esetben kit terhel a...

Ebben az esetben kit terhel a hitel?

Figyelt kérdés
Édesanyám nemrég meghalt, pár éve vett fel személyi kölcsönt és nincs férje. Nevelőapámmal élek jelenleg. Van pár testvére. A kölcsön kit terhel és ha engem, mikortól kell fizetni? (11-e, 16 éves diák) Még érdekelne tovább: Mi úgy tanultuk és úgy is olvastam, hogy biztosítás nélkül nem is adnak hitelt. Ha van biztosítás ez mit is takar? Mivel többször is ajánlották, hogy kössenek biztosítást így nem vagyok benne biztos, hogy van rajta. Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 30. 19:15
 1/5 A kérdező kommentje:
11.-es* Elnézést az elírásért
2020. jún. 30. 19:17
 2/5 anonim ***** válasza:
Az örökös fogja örökölni a hitelt is.
2020. jún. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy az egyetlen gyereke, akkor te vagy az örököse. Ha a tartozás magasabb összegű, mint az örökölt vagyon, akkor az örökség visszautasítható. Ha többet örökölsz, mint a tartozás, akkor abból visszafizetheted.
2020. jún. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A biztosítás ami ilyenkor szóba szokott jönni a hitelfedezeti életbiztosítás. Ez azt jelenti, hogy a biztosító a biztosítási összeget (ami az életbiztosításra jár) a banknak fizeti ki.


A biztosítás mértékét úgy állítják be, hogy fedezze a felvett hitel összegét. Mivel időközben a hitel egy része már törlesztésre került, ha a biztosítási összeg magasabb, akkor a fennmaradó részt megkapja az örökös.

2020. júl. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hacsak nem volt végrendelet, ami másként rendelkezik vagy meg nem egyeztek Édesanyád testvéreivel, valószínűleg Te leszel az örököse, viszont mivel kiskorú vagy, a gyámhatóságnak is lesz beleszólásra. Ha az örökség nagyobb, mint a teher, valószínűleg a kettő együtt száll rád.

Biztosítást nagyon ajánlott hitelfelvétel mellé kötni, ügyfeleimnek én is szoktam ajánlani, de arról szó sincs, hogy kötelező lenne. Ha kötött Édesanyád hitelfedezeti életbiztosítást, arról a bank mindenképpen tudni fog. Mindenképpen azt tanácsolom, hogy menjetek be a bankba, mutassátok be a dokumentumot Édesanyád haláláról és egyeztessetek a lehetőségekről.

Itt most nagy kérdés, hogy mikor vette fel a hitelt, mert ha március 18 előtt, akkor vonatkozik rá a hitelfedezeti moratórium, év végéig nem kell törleszteni. Ha esetleg később, akkor már nem, ez esetben esetleg célszerű lenne egyeztetni a bankkal, hogy van-e bármilyen méltányossági lehetőség a törlesztés felfüggesztésére. Adott esetben érdemes lenne egyeztetni a hozzátartozókkal, hogy hogy tudjátok méltányosan elosztani az örökséget és egyidejűleg a hitel további törlesztését is...

2020. júl. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!