Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Commerzbank kártya meddig él?

Commerzbank kártya meddig él?

Figyelt kérdés
Haza jöttem egy jó ideje, és a bankszámlámon van pénz, de nem megy rá semmi. Letilthatják? vagy elvesztem a pénzem ami rajta van?

2020. jún. 30. 18:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Hol vehetek le pénzt Magyarba? Papíron hogyan találom meg? hogy van írva?
2020. jún. 30. 18:30
 2/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat!!!!VOLKSBANK nem Commerzbank
2020. jún. 30. 18:31
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem jött le, hogy magyar vagy külföldi banknál nyitott termékről van-e szó, de lényegében:

- a bank nem veszi el a pénzed, nem évül el a náluk lévő pénz tulajdonjoga

- ha ki akarsz venni pénzt, az egyenleged erejéig bármelyik bankautomatát megpróbálhatod Magyarországon (is), amin van olyan logo, mint a bankkártyádon - pl. VISA vagy MasterCard kb minden ATM-ben működik

- ha a bankkártyád lejárt, nem fog működni (hó/év formátumban megtalálod a kártyán valahol a neved fölött kell lennie)

- a bank szolgáltatást végez, amiért díjat számíthat fel, ez kétféleképp is érinthet:

-1. a szolgáltatás (pl számlavezetés) díját az egyenlegedből vonja le, ezért az folyamatosan csökken

-2. a kp kivétért IS díjat terhelhet, amit nem árt előre csekkolni a bank díjjegyzékében, nehogy meglepetés érjen


Nem kérdezted, de érdemes arra is gondolni, hogy Magyarországon iszonyú sok helyen tudsz bankkártyával fizetni, szóval nem biztos, hogy szükséges kp-t kivenned.

2020. jún. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Csak annyi van, hogy Gültig Bis: 2021
2020. jún. 30. 19:53
 5/11 A kérdező kommentje:
pedig pár éve nyitottam a bankszámlát..
2020. jún. 30. 19:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Gültig bis/érvényes eddig: 2021. A kártyán rajta kell legyen hónapra pontosan, meddig érvenyes. Általában a kártyaszám alatt szokott lenni,jobb felé. Milyen kártyád van?
2020. jún. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
2020. jún. 30. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Wenn kein konkretes Datum angegeben ist, immer bis zum 31.12. des angegebenen Jahres.


[link]

2020. júl. 1. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ha jól értem akkor 2021. December 31-ig él?
2020. júl. 1. 20:40
 10/11 anonim ***** válasza:
Így van.
2020. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!