Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adhatok a barátomnak kölcsön...

Adhatok a barátomnak kölcsön átutalással, hogy befektesse a pénzt?

Figyelt kérdés

Szeretnék jót tenni a barátommal, ezért bevonnám a befektetésembe, de hogy teljes ellenőrzése legyen felette és főleg minden legálisan az ő nevén menjen (adózás stb.), a saját számlájáról kell befektetnie.


Viszont neki nincsen pénze, és az induló összeget én adnám kölcsön. Nem minimál összegről van szó (kb. 3-3,5 millió), és ezt a bankszámlájára utalnám - sosincs ekkora bejövő összege.

A kérdés tehát az, hogy megkeresi-e a NAV emiatt, és ha igen, akkor semmi gond, ha elmondja az igazat, tehát hogy kölcsön kapta, befekteti, de a hozamok után már ő adózik stb.? Vagy akár azt se kell elmondania mit csinál vele, mert semmi közük hozzá.


Szóval semmi illegális - akkor ez tulajdonképpen egy kamatmentes magánkölcsön és kész, ugye?


2020. jún. 13. 19:59
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Amennyiben megkérdezik, és te tudod bizonyítani, hogy te miből tudtál ennyit adni neki, akkor nem lehet gond belőle.
2020. jún. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Neeeeee... konyorgom ne csinald.


A baratod szinte 100% hogy elbukja a csodas befekteteset (forex, vagy kriptovaluta, ha tippelnem kell), te meg mehetsz a sohivatalba hogy visszaszerezd. 3 milla az sok penz am, es neked semmi de semmi nem lesz a kezedben, ha valami balul it ki. Ja igen, es amint elbukja es rajon h. nem tudja visszaadni, azonnal el fog tunni a balfeneken, kitalalja hogy te nem tamogatod ot elegge es kulonben is...

2020. jún. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Kíváncsi lennék arra a befektetésre :DDD
2020. jún. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű, hogy nem.
2020. jún. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
eleve fizetheti utána az illetéket is, ha a nav kíváncsiskodna.
2020. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Illeték ajándékozásnál lenne. Ez kölcsön.
2020. jún. 13. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)


1-es, én is így gondolom, mert semmi furit nem csinálunk, de

5-ös, milyen illetéket kell fizetni?


2-es köszi, kedves vagy, de nem ő irányítja (a teljes ellenőrzéssel talán nem fogalmaztam világosan, inkább rálátása), ez egy befektetés, amire én is csak rálátok, mások intézik, de szeretném, ha ő is beszállna. eltaláltad egyébként, forex, de nem saját trade, hedge fund-kezdemény (PAMM számla, ha így beletrafáltál, talán ez is mond valamit), az én pénzemet január közepe óta kezelik.


3-as szívesen részletezem, valóban kiemelkedően jó, és egyszerűen tudom bizonyítani :)


4-es szerintem te arra válaszoltál, hogy kölcsön kéne-e adnom neki, nem arra, hogy ennek van-e valami hivatalos akadálya :)

2020. jún. 13. 23:32
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

A NAV nem nézegeti senki bankszámláját, csak ha ügye van náluk és ez feltétlenül szükséges.


Illetéket ajándékozásnál kellene fizetni, de ez nem az, hanem kölcsön.

Ha "kölcsönként" utalod át, akkor semmi gond nem lesz belőle. Az pedig, hogy a kölcsönvevő mit csinál vele, hogyan fekteti be azt és adózik a haszon után, részletkérdés addig, amíg teljesíti a Veled szemben lévő kötelezettségét határidőre.


Ez eddig magánügy. Arra vigyázz, hogy a barátodba ne csalódj később. :)

2020. jún. 14. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi 8.!
2020. jún. 14. 15:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!