Hogyan tudok euro alapú államkötvényt venni?

Figyelt kérdés
Van már államkincstár számlám amihez hozzávan rendelve egy lakossági folyószámla. Euro alapú államkötvényt szeretnék venni,de ezt nem engedi a rendszer! Deviza számlát kell nyitnom ,vagy euróért bent a kirendeltségben is vehetek?
2020. máj. 31. 19:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem kell devizaszámlát nyitnod, mikor vennél, felajánlja hogy bankkártyával befizethetsz devizát. Ezt meg tudod tenni forint alapú számladhoz tartozó bankkártyáddal is, olyan lesz, mint a kártyás vásárlás, azon az árfolyamon fog váltani, legyen az a bank vagy a kártyatársaság árfolyama (ezt te tudod, nekem a Visa váltja). Utána néhány nap múlva jelenik meg a számlán az euro, azzal már vehetsz pemáp-ot.


De lehet pl. Revolut-os kártyával is fizetni, akkor olcsóbb a váltás.

2020. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
állampapír van euró alapú is, nekem.van, de azt a webes felületen nem lehetett venniy csak személyesen készpénzben
2020. jún. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2:

De, lehet. Csak ott veszem.

2020. jún. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Tavaly még biztos nem lehetett, tudom, mivel én is ott veszem :)
2020. jún. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

4:

Amióta megjelent a pemák (akkor még így hívták, nem pemápnak), azóta lehet kapni a webkincstár felületén. Soha nem vettem személyesen, mindig a webes felületen vettem, és jópár éve vettem a legrégebbit, nem tavaly. 2015-ben már biztosan volt, mert akkor lakásvásárlás miatt el is adtam az eurós állampapírjaimat, azóta vettem újakat, legutóbb tegnap.

2020. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nem, nem lehetett
2020. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

6:

Komolyan, ez már kabaré, most szórakozol velem? Még egyszer: évek óta veszem webkincstáron, már 2015 előtt is.


De tessék, itt világosan le van írva, hogy vehetsz webkincstáro keresztül is pemápot, google első találat:

[link]


Nem értem mi motivál embereket, hogy ténybeli kérdésekben szándékosan valótlant válaszoljanak, és még ragaszkodjanak is hozzá. Ott van szemed előtt, megnézheted a menüpontot, rá is kereshetsz.

2020. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekel, hogy te 2015-ben vettél-e. Tavaly 100% hogy nem lehetett, nem tudom mi motivál, hogy hazudozz
2020. jún. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Tavaly is vettem, szóval biztosan lehetett. Nagyjából minden második hónapban veszek, mert ahogy épp alakul, mert a megtakarítasaimat részben pmápba, részben pemápba, egy részét egy ideje máp+-ba teszem, korábban bmáp-ot is vettem.


Tényleg nem értem mi célt akarsz elérni azzal, hogy konkrétan ilyen egyszerűen ellenőrízhető ténykérdésben állítasz valótlant. Vagy ki akarsz csalni egy screenshotot a vételeimről? Vagy hogy? Ez így elmebaj, most már tényleg érdekel mi a fene motiválhat téged.

2020. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem érdekel a screenshot, én a pemálról beszélek, te meg teljesen másról. Tavaly az államkincstárnál 100% hogy nem lehetett, hogy felétek mi volt az engem abszolút hidegen hagy. A befektetéseid is
2020. jún. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!