Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Csok az otpnél. Valaki segítene?

Csok az otpnél. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Kb 3 honapja már érdeklődtem egyszer az otpnél, 2 gyerekre, használt lakás vásárlásra szeretnénk felvenni. Akkor azt mondták, ha még nincs meg a konkrét ingatlan, nem tudnak segíteni, kellenek papírok a házról. Meghozzá az adásvételi, a térképmásolat, illetve tulajdoni lap. Emellett kérnek egy tervrajzot. Ha az eredeti nincs meg, akkor ha mi meretarányosan rajzolunk azt is elfogadják.

Tőlünk pedig mind a kettőnktől (férjem meg én) kérnek tb igazolast, navosat, hogy nincs tartozásunk, és erkölcsi bizonyítványt.


Kinéztük az ingatlant, meg is állapodtunk, valószínű a jövőhéten meg is lesz az adásvételi is.

Ma ismét felhívtam az otpt, hogy akkor mégegyszer tisztázzuk, pontosan milyen papírok kellenek.

Ma már csak annyit mondtak, a ház részéről csak az adásvételi kell, tőlünk meg csak egyikünk tb igazolása. A tartozasmentességet és a büntetetlenséget elég ha lenyilatkozzuk.

Akik mostanában igényeltek, tőletek mit kértek pontosan? Nehogy tenyleg valamit ne vigyünk, és akkor álljon az ügy addig.

Illetve kellett valamit fizetni a banknak?


2020. máj. 27. 15:13
 1/1 anonim válasza:
Ki kell fizetni az értékbecslést és ha hitel nem lessz a csok mellé akkor bírálati dijjat is ez kb 80.000ft
2020. máj. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!