Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elnyelte a bankkártyámat az...

Elnyelte a bankkártyámat az automata. Eltűnhet róla pénz?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Bedugtam a kártyám az automatába és újraindult az egész rendszer, vártam kb 15 percet, de semmi nem törtent csak újraindult. Hívtam az ügyfélszolgálatot, elvileg letiltották. Viszont en kicsit aggódós vagyok.. elődordulhat, hogy tűnik el róla pénz?
2020. máj. 3. 08:29
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Te nem aggodos vagy, hanem tudatlan. Megis hogyan tunhetne el penz egy letiltott bankkartyan keresztul a szamladrol?
2020. máj. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Illetve mégegy dolog. Holnap fizetés. Így tudnak rá utalni?
2020. máj. 3. 08:33
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
az ugye megvan hogy nem a kártyádra utalnak, hanem a folyószámládra?
2020. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Miért ne tűnhetne? Lehet nem is az automatával volt a gond, hanem annak a klónozós átverés áldozata lettél. Tiltsd le a kártyád és ha saját automata volt, akkor válts egy olyan bankra, ahol nem ilyen f*s automaták vannak.
2020. máj. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Írta az előbb hogy letiltották neki, viszont azt nem értem hogy ilyen alap dolgokkal hogy nem vagy tisztában? Eddig azt hitted hogy a kártyádon van a pénz?
2020. máj. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Írta az előbb hogy letiltották neki"


A legtipikusabb atm-es átverésnél eltömítik az atm nyílását, hogy elnyerje a kártyát és közben felmatricázzák az atm-et az ügyfélszolgálat (hamis) telefonszámával.

A számot felhívva biztosítják, hogy letiltják a kártyát, de előtte elkérik a pin kódját.


Utána elköltik a pénzt a számlájáról.


Az, hogy felhívta az "ügyfélszolgálatot" még semmit sem jelent, simán lehet átverés áldozata. Ha ennyire összeszedett a kérdező mint itt (pl azt hiszi, hogy a kártyán van a pénze, azt sem tudja, hogy valójában a számláján), akkor simán lehet átverés áldozata.


Ha tényleg az ügyfélszolgálatot hívta és tényleg le van tiltva a kártya, akkor viszont nem, nem tűnhet el.

És igen, jöhet fizetés (a számlára, aminek semmi köze a kártyához).

2020. máj. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor ha nem biztos benne, netbankon is megnézheti ha aktív akkor letilthatja ott is. de neten is tud nézni teloszamot telebankhoz.
2020. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg ha a Pint megadja nekik akkor meg is érdemli az az illető. A bank se kérdezheti meg bankfiókba, főleg nem telefonon.
2020. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Írta az előbb hogy letiltották neki, viszont azt nem értem hogy ilyen alap dolgokkal hogy nem vagy tisztában?"


Üdv Magyarországon. Ha tudnád hány ilyen ember van. Pénzügyi kultúra nulla.

2020. máj. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!