Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Adnak az ismerősömnek babaváró...

Adnak az ismerősömnek babaváró kölcsönt (10 millió ft) ha nettó 140-et keress?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 29. 16:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%
Remélem nem.
2020. ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
És a kedves felesége?
2020. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Netto 110 ezret, sarki büfében dolgozott , most fizetett szabadságon úgy hallom.


De remélem hogy nem kapnak , mert összegből nyitnának egy büfét amint vége a korlátozásnak, szerintem ebben a válságos helyzetben nagy hülyeség lesz

2020. ápr. 29. 16:46
 4/24 anonim ***** válasza:
49%
Hát kicsit rosszindulatú vagy. Bár nem hiszem hogy kapnának nyugi.
2020. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Erre a jövedelemre egészen biztos, hogy nem fognak kapni, mert a babaváró kölcsönt a bankok úgy minősítik, mint egy személyi kölcsönt (nincs ingatan fedezete), ezért sokkal szigorúbb a bírálat, magasabb a jövedelem elvárás, mint pl egy lakáshitelnél.
2020. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Meglepne, ha kapnának. 200ezerből gyereket nevelni? Vicc.
2020. ápr. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kérdeztem úgy fogják fel hogy ingyen pénz lenne, tehát "asszony szülne és utána 3 évig nem kell fizetni" a 3.gyereknél meg ingyen pénz, addigra ők meg vállalkozásból jól élnének, ez a tervük.


Erre mondom hogy hülyeség, és nem rossz indulat hanem jó hogy nem kapnak pénzt, mert csak bajba sodorják magukat

2020. ápr. 29. 16:57
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
igazad van így tényleg nem rossz indulatúság. 3 azért már nagy felelősség.
2020. ápr. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy gondolom simán megkapják. Az összkereset 250, maximum 50%-ig terhelhető, tehát 120 ezres törlesztő férne bele (a banki/állami szabályozás szerint, nem szerintem). A babaváró max havi törlesztője 50 ezer Ft, tehát ha a feleség fizetését nbem is nézik, még akkor is sima, ha más hitelük nincs. 1 gyerekkel már kamatmentes, valóban 3 évre felfüggeszthető, tehát nem terhel a gyedes-gyeses időszakban. Azért azt mindenkinek el kell ismernie, hogyha már kölcsön, akkor baromi jók a feltételek. ÉS még nem beszéltem hitelbiztosításról, havi kb 3000 Ft összegért munkanélküliség esetén 1 évig fizeti a törlesztőt, halál esetén az egész kölcsönt.


Az már más kérdés, hogyha nyit egy büfét és bebukja az egészet, akkor nem lesz előrébb, tehát erre én sem venném fel.

2020. ápr. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Szerintem is simán megkapják.

És nem, dehogy ugyanolyan mint egy piaci szabad felhasználású hitel!

Itt a banknak gyakorlatilag nincs kockázat, hiszen állami kezesség van. Sokkal könnyebben adják emiatt.


És ha tényleg akarnak gyereket akkor eléggé megéri. 1 esetén is, de 3 gyereknél pláne!!

2020. ápr. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!